Ridlip

Średnia ocena:Brak ocen

Ridlip to lek, którego zadaniem jest normalizacja gospodarki lipidowej organizmu. Jego substancja aktywna, rosuwastatyna to związek, hamujący syntezę cholesterolu w wątrobie oraz zwiększający ilość receptorów dla cholesterolu w organizmie, co stymuluje jego wychwyt z krwi. Niższy poziom cholesterolu oznacza niższe ryzyko miażdżycy tętnic, która w ogromnej ilości przypadków jest przyczyną incydentów sercowo-naczyniowych, takich jak zawały czy udary. Lek dostępny jest pod postacią tabletek o różnej zawartości substancji czynnej. Możemy nabyć go wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Ridlip może być stosowany u pacjentów dorosłych, borykających się ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu we krwi. Polecany jest również osobom zagrożonym zawałem lub udarem, w prewencji zarówno pierwotnej, jak i wtórnej, tych incydentów.

Dawkowanie

Dawkowanie preparatu ustalane jest przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta i należy ściśle przestrzegać wskazówek specjalisty. Zaleca się przyjmowanie leku na noc, gdyż synteza cholesterolu w wątrobie w największym stopniu zachodzi, kiedy śpimy.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów, w trakcie kuracji lekiem Ridlip, mogą wystąpić efekty uboczne, takie jak: bóle i zawroty głowy, osłabienie, bóle mięśni, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, a także rzadko uszkodzenie wątroby i mięśni oraz zwiększone ryzyko wystąpienia cukrzycy typu II.

Przeciwwskazania

Po preparat nie powinni sięgać pacjenci nadwrażliwi na którykolwiek z jego składników. Jest on również przeciwwskazany u osób z ciężkimi zaburzeniami funkcjonowania wątroby lub nerek oraz z bólami mięśniowymi nieznanego pochodzenia.

Ridlip0LekOpinie.pl2017-03-14 19:28:46Ridlip to lek, którego zadaniem jest normalizacja gospodarki lipidowej organizmu. Jego substancja aktywna, rosuwastatyna to związek, hamujący syntezę cholesterolu w wątrobie oraz zwiększający ilość receptorów dla cholesterolu w organizmie, co stymuluje jego wychwyt z krwi. Niższy poziom cholesterolu oznacza niższe ryzyko miażdżycy tętnic, która w ogromnej ilości przypadków jest przyczyną incydentów sercowo-naczyniowych, takich jak zawały czy udary. Lek dostępny jest pod postacią tabletek o różnej zawartości substancji czynnej. Możemy nabyć go wyłącznie na receptę.
Producent:
Ranbaxy
Substancja czynna:
rosuwastatyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Ridlip cena, pobierz Ridlip ulotka, dedykowane Ridlip forum, wpływ Ridlip na prowadzenie pojazdów, czy Ridlip jest refundowany? - czyli Ridlip refundacja, a także interakcje Ridlip a karmienie piersią, zalecane Ridlip dawkowanie, stosowanie Ridlip w ciąży, Ridlip opinie o leku, tanie Ridlip zamienniki, interakcje leku Ridlip a alkohol.

2 opinii o Ridlip

Znasz Ridlip? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Ridlip


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. dla mnie to dobry lek bardzo mi pomaga w prawidłowym utrzymaniu cholesterolu jest to dobry lek

    Autor opinii: krystyna, dodano: 9 listopada 2020
  2. W moim odczuciu w miarę w porządku.

    Autor opinii: Jordan, dodano: 25 kwietnia 2017