Regulon

Średnia ocena:Brak ocen

Regulon to doustny środek antykoncepcyjny w tabletkach. Zawiera w swoim składzie dwie substancje aktywne – etynyloestradiol (estrogen) i dezogestrel (progestagen), które współdziałają ze sobą, zapewniając bardzo wysoką ochronę przed ciążą. Lek hamuje owulację, zmienia konsystencję śluzu szyjki macicy, tworząc barierę dla plemników oraz pogrubia śluzówkę macicy, by uniemożliwić zagnieżdżenie się zygoty w przypadku, gdyby doszło do zapłodnienia.

Regulon
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Regulon stosowany jest w celu zapobiegnięcia niechcianej ciąży.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Tabletkę połykamy codziennie przez 21 dni. Później następuje tydzień przerwy (wtedy powinno wystąpić krwawienie miesięczne), a ósmego dnia od nowa zaczynamy przyjmować tabletki. Należy pamiętać o zażywaniu leku mniej więcej o tej samej porze, w celu zachowania pełnej ochrony antykoncepcyjnej.

Możliwe skutki uboczne

Jak w przypadku każdego leku hormonalnego, podczas stosowania Regulonu możemy zauważyć u siebie pewne skutki uboczne. Należą do nich: różnego rodzaju problemy żołądkowo-jelitowe, migreny, odczyny alergiczne, przejściowa niepłodność po odstawieniu leku, nadżerki szyjki macicy, zmiany w wydzielaniu śluzu szyjki macicy, nietolerancja szkieł kontaktowych, zmiana krzywizny rogówki, żółtaczka cholestatyczna, grzybica pochwy, depresja. Podczas pierwszych kilku miesięcy przyjmowania Regulonu mogą występować krwawienia międzymiesiączkowe, po pewnym czasie samoczynnie ustępujące. Nie powinny one być powodem do niepokoju.

Przeciwwskazania

Jeżeli cierpisz na choroby takie jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, nowotwory hormonozależne, znaczna otyłość, ciężkie migreny, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, masz problemy z krzepliwością krwi, zaburzenia w funkcjonowaniu serca lub wątroby, przewlekłe zapalenie okrężnicy, zaburzenia w metabolizmie lipidów, otosklerozę, której pogorszenie następowało podczas poprzednich ciąż, opryszczkę ciężarnych w wywiadzie, występują u Ciebie niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych, poinformuj o tym swojego ginekologa. W przypadku nadwrażliwości na któryś ze składników występujących w Regulonie, lekarz prawdopodobnie zaproponuje Ci alternatywną metodę zapobiegania ciąży. Pamiętaj także, by powiedzieć o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, gdyż wiele z nich może wchodzić w niekorzystne interakcje z doustną antykoncepcją. Regulonu nie wolno przyjmować w okresie ciąży i karmienia piersią.

RegulonunratedLekOpinie.pl2013-11-27 16:58:50Regulon to doustny środek antykoncepcyjny w tabletkach. Zawiera w swoim składzie dwie substancje aktywne – etynyloestradiol (estrogen) i dezogestrel (progestagen), które współdziałają ze sobą, zapewniając bardzo wysoką ochronę przed ciążą. Lek hamuje owulację, zmienia konsystencję śluzu szyjki macicy, tworząc barierę dla plemników oraz pogrubia śluzówkę macicy, by uniemożliwić zagnieżdżenie się zygoty w przypadku, gdyby doszło do zapłodnienia.
Substancja czynna:
dezogestrel, etinylestradiol
Strona zawiera informacje o leku Regulon cena, pobierz Regulon ulotka, dedykowane Regulon forum, wpływ Regulon na prowadzenie pojazdów, czy Regulon jest refundowany? - czyli Regulon refundacja, a także interakcje Regulon a karmienie piersią, zalecane Regulon dawkowanie, stosowanie Regulon w ciąży, Regulon opinie o leku, tanie Regulon zamienniki, interakcje leku Regulon a alkohol.

1 opinia o Regulon

Znasz Regulon? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Regulon


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mi jakby pomogło, lecz być może to rzecz zależna od osoby. Ale cenowo wychodzi chyba korzystnie, więc wiele do stracenia nie ma.

    Autor opinii: Czcisław, dodano: 25 kwietnia 2017