Ranitydyna Sanofi 150

Średnia ocena:Brak ocen

Ranitydyna Sanofi 150 to lek, który został stworzony z myślą o zmniejszeniu zakwaszenia środowiska panującego w żołądku. Powstał na bazie ranitydyny – substancji, będącej odwracalnym i kompetycyjnym blokerem receptora histaminowego H2, znajdującego się w żołądku. Dzięki jego zablokowaniu, zmniejsza się ilość wydzielanego kwasu solnego przez komórki błony śluzowej żołądka, przy jednoczesnym zachowaniu takiej samej ilości wydzielanych enzymów trawiennych. Lek dostępny jest pod postacią tabletek, wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek polecany jest pacjentom dorosłym, cierpiącym na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, zespół Zollingera i Ellisona, zapalenie błony śluzowej przełyku towarzyszące refluksowi przełykowo – żołądkowemu, a także w profilaktyce krwawień i owrzodzeń wywołanych stresem bądź dużą ilością zażywanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Dawkowanie

Ranitydyna Sanofi 150 jest przeznaczona do stosowania doustnego. Zażywamy ją po ostatnim posiłku albo bezpośrednio przed snem. Decyzję dotyczącą jej dawkowania podejmuje lekarz i należy ściśle przestrzegać jego wskazówek.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów, którzy zastosowali lek mogą wystąpić objawy uboczne, takie jak: zaburzenia odczuwania smaku, bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunki, katar, grypa, objawy grypopodobne, skórne reakcje alergiczne oraz zwiększona skłonność do zakażeń górnego odcinka dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

Ranitydyna Sanofi 150 nie powinna być stosowana przez pacjentów uczulonych na którykolwiek z jej składników oraz cierpiących na porfirię.

Ranitydyna Sanofi 1500LekOpinie.pl2016-02-26 15:26:34Ranitydyna Sanofi 150 to lek, który został stworzony z myślą o zmniejszeniu zakwaszenia środowiska panującego w żołądku. Powstał na bazie ranitydyny – substancji, będącej odwracalnym i kompetycyjnym blokerem receptora histaminowego H2, znajdującego się w żołądku. Dzięki jego zablokowaniu, zmniejsza się ilość wydzielanego kwasu solnego przez komórki błony śluzowej żołądka, przy jednoczesnym zachowaniu takiej samej ilości wydzielanych enzymów trawiennych. Lek dostępny jest pod postacią tabletek, wyłącznie na receptę.
Producent:
Sanofi Aventis
Substancja czynna:
ranitydyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Ranitydyna Sanofi 150 cena, pobierz Ranitydyna Sanofi 150 ulotka, dedykowane Ranitydyna Sanofi 150 forum, wpływ Ranitydyna Sanofi 150 na prowadzenie pojazdów, czy Ranitydyna Sanofi 150 jest refundowany? - czyli Ranitydyna Sanofi 150 refundacja, a także interakcje Ranitydyna Sanofi 150 a karmienie piersią, zalecane Ranitydyna Sanofi 150 dawkowanie, stosowanie Ranitydyna Sanofi 150 w ciąży, Ranitydyna Sanofi 150 opinie o leku, tanie Ranitydyna Sanofi 150 zamienniki, interakcje leku Ranitydyna Sanofi 150 a alkohol.

1 opinia o Ranitydyna Sanofi 150

Znasz Ranitydyna Sanofi 150? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Ranitydyna Sanofi 150


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Po przerobieniu preparatów innych marek zauważam, iż na mnie najlepiej wpływa tylko ten środek. Dlatego też uważam go za godny zakupu.

    Autor opinii: Klemencja, dodano: 25 kwietnia 2017