Ranacand

Średnia ocena:Brak ocen

Ranacand to lek, który został stworzony z myślą o obniżaniu ciśnienia tętniczego krwi. Jego substancją aktywną jest związek z grupy sartanów, czyli selektywnych antagonistów receptora angiotensyny. Poprzez zablokowanie tych właśnie receptorów, osłabione zostaje działanie enzymu – angiotensyny II, która odpowiedzialna jest pośrednio za skurcz mięśniówki naczyń krwionośnych, mogący prowadzić do nadciśnienia. Lek możemy zakupić wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek o różnej zawartości substancji czynnej.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Ranacand polecany jest cierpiącym na nadciśnienie pacjentom dorosłym, młodzieży, a nawet dzieciom powyżej 6. roku życia. Niekiedy bywa również przepisywany pacjentom z niewydolnością serca oraz osłabioną czynnością skurczową lewej komory.

Dawkowanie

Lek stworzony został z myślą o stosowaniu doustnym. Zazwyczaj polecaną przez specjalistów dawką jest jedna tabletka preparatu na dobę, połknięta i popita wodą. Ranacand możemy zażywać niezależnie od spożywanych w ciągu dnia posiłków.

Możliwe skutki uboczne

U niektórych pacjentów regularnie stosujących omawiany preparat wystąpiły efekty niepożądane, takie jak na przykład: uporczywy kaszel, bóle i zawroty głowy, częste zakażenia układu oddechowego, bóle gardła, zmiany w morfologii krwi, skórne reakcje alergiczne, bóle pleców, a także bóle mięśniowo-stawowe.

Przeciwwskazania

Poleca się, by Ranacand nie był stosowany przez osoby ze zdiagnozowaną ciężką niewydolnością wątroby bądź cholestazą. Lek jest również przeciwwskazany w II i III trymestrze ciąży.

Ranacand0LekOpinie.pl2015-10-22 17:49:50Ranacand to lek, który został stworzony z myślą o obniżaniu ciśnienia tętniczego krwi. Jego substancją aktywną jest związek z grupy sartanów, czyli selektywnych antagonistów receptora angiotensyny. Poprzez zablokowanie tych właśnie receptorów, osłabione zostaje działanie enzymu – angiotensyny II, która odpowiedzialna jest pośrednio za skurcz mięśniówki naczyń krwionośnych, mogący prowadzić do nadciśnienia. Lek możemy zakupić wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek o różnej zawartości substancji czynnej.
Producent:
Ranbaxy
Substancja czynna:
kandesartan
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Ranacand cena, pobierz Ranacand ulotka, dedykowane Ranacand forum, wpływ Ranacand na prowadzenie pojazdów, czy Ranacand jest refundowany? - czyli Ranacand refundacja, a także interakcje Ranacand a karmienie piersią, zalecane Ranacand dawkowanie, stosowanie Ranacand w ciąży, Ranacand opinie o leku, tanie Ranacand zamienniki, interakcje leku Ranacand a alkohol.

1 opinia o Ranacand

Znasz Ranacand? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Ranacand


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mimo licznych obaw stosuję około miesiąc i póki co korzyści są dostatecznie zauważalne, w związku z czym mogę spokojnie polecić.

    Autor opinii: Idalia, dodano: 25 kwietnia 2017