Qutenza

Średnia ocena:Brak ocen

Qutenza to silny lek przeciwbólowy zawarty w plastrze transdermalnym. Powstał na bazie kapsaicyny – alkaloidu, będącego wysoce wybiórczym antagonistą receptora waniloidowego. Jego działanie dotyczy receptorów bólowych w skórze, zwanych nocyreceptorami, które pod wpływem leku stają się mniej wrażliwe na bodźce bólowe. Efekt ten utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Lek zakupimy wyłącznie na receptę.

Qutenza
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat Qutenza polecany jest najczęściej pacjentom cierpiących na obwodowe bóle neuropatyczne bez towarzyszącej im cukrzycy. Może być stosowany zarówno w monoterapii jak i w terapii skojarzonej.

Dawkowanie

Plaster powinien być nakładany przez personel medyczny na czystą, suchą i niepodrażnioną niczym skórę, na najbardziej bolesne w odczuciu chorego miejsce. Możemy go pozostawić na skórze przez godzinę, zaś w przypadku stóp przez 30 minut. Należy pamiętać, by jednocześnie nakładać maksymalnie cztery plastry.

Możliwe skutki uboczne

Pacjenci stosujący plastry doświadczali niekiedy efektów niepożądanych, takich jak: obrzęk, opuchlizna, świąd, grudki, pęcherzyki, ból, rumień, przeczulica, zasinienie w miejscu aplikacji, pokrzywka, parestezje, kołatania serca, nadciśnienie, podrażnienie oka, zaburzenia smaku, niedoczulica, kurcze mięśni, nudności, kaszel, podrażnienie gardła, półpasiec czy też uczucie pieczenia.

Przeciwwskazania

Preparat Qutenza nie powinien być stosowany u chorych wykazujących reakcje nadwrażliwości w kontakcie z którymkolwiek z jego składników.

Qutenza0LekOpinie.pl2015-05-01 18:42:55Qutenza to silny lek przeciwbólowy zawarty w plastrze transdermalnym. Powstał na bazie kapsaicyny – alkaloidu, będącego wysoce wybiórczym antagonistą receptora waniloidowego. Jego działanie dotyczy receptorów bólowych w skórze, zwanych nocyreceptorami, które pod wpływem leku stają się mniej wrażliwe na bodźce bólowe. Efekt ten utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Lek zakupimy wyłącznie na receptę.
Producent:
Astellas
Substancja czynna:
kapsaicyna
Strona zawiera informacje o leku Qutenza cena, pobierz Qutenza ulotka, dedykowane Qutenza forum, wpływ Qutenza na prowadzenie pojazdów, czy Qutenza jest refundowany? - czyli Qutenza refundacja, a także interakcje Qutenza a karmienie piersią, zalecane Qutenza dawkowanie, stosowanie Qutenza w ciąży, Qutenza opinie o leku, tanie Qutenza zamienniki, interakcje leku Qutenza a alkohol.

1 opinia o Qutenza

Znasz Qutenza? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Qutenza


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Nie wiem czy warto zarekomendować ten środek. Najlepiej sprawdzić samemu.

    Autor opinii: Martyn, dodano: 25 kwietnia 2017