Qlaira

Średnia ocena:

Qlaira to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Zawierają dwa hormony – estradiol i dienogest, których dawka zmienia się w kolejnych przyjmowanych tabletkach w celu dokładnego odwzorowania fizjologicznego cyklu menstruacyjnego kobiety. Lek hamuje owulację, tworzy barierę śluzową nieprzekraczalną dla plemników, a także zmienia grubość ściany macicy, uniemożliwiając zagnieżdżenie się w niej zapłodnionej komórki jajowej. Jak każdy preparat antykoncepcyjny, Qlairę możemy nabyć wyłącznie na receptę.

Qlaira
Średnia ocena (z 5 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Tabletki przeznaczone są dla kobiet powyżej 18. roku życia, w celu uniknięcia niepożądanej ciąży. Niekiedy lekarze przepisują je także kobietom w trakcie kuracji endometriozy oraz przechodzącym okres menopauzy.

Dawkowanie

Preparat Qlaira przeznaczony jest do stosowania doustnego. Jedno opakowanie zawiera 28 tabletek – po jednej na każdy dzień cyklu. Pamiętajmy, że należy zażywać je mniej więcej o tej samej porze. Jeśli odstęp między kolejnymi dawkami leku jest dłuższy niż 36 godzin, należy spodziewać się osłabionej skuteczności antykoncepcyjnej.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek wpływający na nasz układ hormonalny, Qlaira może wywoływać pewne efekty niepożądane. Należą do nich: bóle brzucha, bóle głowy, zwiększenie masy ciała, nieregularne miesiączki, krwawienia śródcykliczne, bolesność piersi, zmiany w apetycie, migreny, nudności, wymioty, biegunki, świąd, wysypka, powiększenie piersi, guzki w piersiach, upławy, suchość pochwy, zakażenia pochwy, drażliwość, zmniejszenie libido, obrzęki stawowe oraz depresja.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinny sięgać kobiety nadwrażliwe na któryś z jego składników. Pacjentki cierpiące na zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, nowotwory hormonozależne, zaburzenia w profilu lipidowym, migreny, nietolerancję niektórych cukrów, niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych oraz zaburzenia pracy wątroby powinny zgłosić to swojemu lekarzowi. Należy także poinformować go o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, gdyż wiele z nich nie może być stosowanych równocześnie z doustną antykoncepcją. Preparatu Qlaira nie można stosować w ciąży i karmiąc piersią.

Qlaira0LekOpinie.pl2014-04-05 21:40:45Qlaira to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Zawierają dwa hormony – estradiol i dienogest, których dawka zmienia się w kolejnych przyjmowanych tabletkach w celu dokładnego odwzorowania fizjologicznego cyklu menstruacyjnego kobiety. Lek hamuje owulację, tworzy barierę śluzową nieprzekraczalną dla plemników, a także zmienia grubość ściany macicy, uniemożliwiając zagnieżdżenie się w niej zapłodnionej komórki jajowej. Jak każdy preparat antykoncepcyjny, Qlairę możemy nabyć wyłącznie na receptę.
Producent:
Schering-Plough
Substancja czynna:
dienogest, estradiol
Strona zawiera informacje o leku Qlaira cena, pobierz Qlaira ulotka, dedykowane Qlaira forum, wpływ Qlaira na prowadzenie pojazdów, czy Qlaira jest refundowany? - czyli Qlaira refundacja, a także interakcje Qlaira a karmienie piersią, zalecane Qlaira dawkowanie, stosowanie Qlaira w ciąży, Qlaira opinie o leku, tanie Qlaira zamienniki, interakcje leku Qlaira a alkohol.

4 opinii o Qlaira

Znasz Qlaira? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Qlaira


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Po przetestowaniu produktów konkurencji zauważam, iż na mnie najlepiej działa dokładnie ten preparat. W związku z tym uważam go za godny polecenia.

  Autor opinii: Samson, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Tabletki ok. Skutków ubocznych brak, cena jest wysoka.

  Autor opinii: Bozena, dodano: 25 listopada 2015
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Reguluje cykl, niweluje PMS i przedokresowe humorki.

  Autor opinii: Sussi, dodano: 16 października 2014
 4. Byłoby super, gdyby nie kosmiczna cena :(

  Autor opinii: Angelika, dodano: 3 września 2014