Propecia

Średnia ocena:

Propecia to preparat wspomagający walkę z problemem znacznego procenta dojrzałych mężczyzn, czyli z łysieniem. Jego składnik aktywny, finasteryd, hamuje działanie dihydroteststeronu – hormonu obkurczającego mieszki włosów i powodującego w znacznej mierze ich wypadanie. Gdy mieszki nie są obkurczone, możliwe jest nawet odrastanie już utraconych włosów. Skuteczność leku została udowodniona klinicznie – aż 80% mężczyzn zauważyło zatrzymanie łysienia, zaś 66% odnotowało odrost włosów. Produkt możemy nabyć wyłącznie na receptę.

Propecia
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn, którzy zauważyli u siebie pierwsze objawy łysienia androgenowego.

Dawkowanie

Preparat Propecia przeznaczony jest do stosowania doustnego. Dawkę i częstotliwość jego przyjmowania ustala lekarz, na podstawie zleconych badań. Również o długości kuracji decyduje specjalista i należy ściśle przestrzegać jego zaleceń.

Możliwe skutki uboczne

Przyjmując lek, należy liczyć się z możliwością wystąpienia pewnej liczby efektów niepożądanych, takich jak: swędzenie, pokrzywka, obrzęk warg i twarzy, wysypka, tkliwość i potliwość gruczołów sutkowych, zaburzenia ejakulacji, zmniejszenie libido lub też ból jąder. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów, należy natychmiast udać się do lekarza.

Przeciwwskazania

Mężczyźni uczuleni na finasteryd bądź któryś ze składników pomocniczych leku prawdopodobnie nie będą mogli go przyjmować. Bardzo ważne jest poinformowanie lekarza o wszystkich przyjmowanych równocześnie preparatach, gdyż niektóre z nich mogą wchodzić w interakcje z substancjami zawartymi w produkcie Propecia. W przypadku gdy partnerka mężczyzny przyjmującego lek jest w ciąży lub karmi piersią, należy zadbać o to, by nie miała żadnego kontaktu z tabletkami – czy to bezpośrednio, czy też przez nasienie partnera.

Propecia0LekOpinie.pl2014-04-05 21:30:07Propecia to preparat wspomagający walkę z problemem znacznego procenta dojrzałych mężczyzn, czyli z łysieniem. Jego składnik aktywny, finasteryd, hamuje działanie dihydroteststeronu – hormonu obkurczającego mieszki włosów i powodującego w znacznej mierze ich wypadanie. Gdy mieszki nie są obkurczone, możliwe jest nawet odrastanie już utraconych włosów. Skuteczność leku została udowodniona klinicznie – aż 80% mężczyzn zauważyło zatrzymanie łysienia, zaś 66% odnotowało odrost włosów. Produkt możemy nabyć wyłącznie na receptę.
Producent:
MSD Polska
Substancja czynna:
finasteryd
Strona zawiera informacje o leku Propecia cena, pobierz Propecia ulotka, dedykowane Propecia forum, wpływ Propecia na prowadzenie pojazdów, czy Propecia jest refundowany? - czyli Propecia refundacja, a także interakcje Propecia a karmienie piersią, zalecane Propecia dawkowanie, stosowanie Propecia w ciąży, Propecia opinie o leku, tanie Propecia zamienniki, interakcje leku Propecia a alkohol.

2 opinii o Propecia

Znasz Propecia? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Propecia


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Dla mnie w miarę znośne.

  Autor opinii: Tęgomir, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  działa dobrze, ale przez efekty uboczne nie byłem w stanie stosować dłużej niż rok czasu. głównie senność i zmęczenie nie dające żył, niewielki negatywny wpływ na libido

  Autor opinii: Piotrek, dodano: 1 czerwca 2014