Prinivil

Średnia ocena:Brak ocen

Prinivil to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi. Oparty został na lisinoprilu – substancji, należącej do grupy IKA, czyli inhibitorów konwertazy angiotensyny. Związki te odpowiadają za obniżenie aktywności enzymu, prowadzącego do powstania angiotensynogenu – substancji, podwyższającej ciśnienie krwi między innymi poprzez zwężenie naczyń krwionośnych oraz zahamowanie wydalania sodu. Lek możemy zakupić pod postacią tabletek, wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Prinivil przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych, cierpiących na nadciśnienie tętnicze (również z towarzyszącą mu cukrzycą), niewydolność serca, chorobę niedokrwienną serca, nadciśnienie będące skutkiem miażdżycy, a także na nadciśnienie o nieznanej przyczynie. Lek może być przyjmowany zarówno w monoterapii, jak i w skojarzeniu z innymi preparatami.

Dawkowanie

Preparat stosujemy doustnie. Najczęściej zalecaną przez lekarzy dawką jest jedna tabletka na dobę, jednakże dawkowanie może być ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta, ze względu na jego potrzeby. Należy wówczas ściśle przestrzegać wskazówek specjalisty.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, również Prinivil może przyczynić się do wystąpienia efektów niepożądanych. Zaliczają się do nich różnego typu dolegliwości żołądkowo-jelitowe, bóle i zawroty głowy, niedociśnienie ortostatyczne, zaburzenia smaku, trudności z zasypianiem, kołatania serca, zbyt niskie ciśnienie krwi, skórne reakcje alergiczne, a także zaburzenia funkcjonowania nerek.

Przeciwwskazania

Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów nadwrażliwych na którykolwiek z jego składników. Nie może być również stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Prinivil0LekOpinie.pl2017-03-14 19:26:02Prinivil to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi. Oparty został na lisinoprilu – substancji, należącej do grupy IKA, czyli inhibitorów konwertazy angiotensyny. Związki te odpowiadają za obniżenie aktywności enzymu, prowadzącego do powstania angiotensynogenu – substancji, podwyższającej ciśnienie krwi między innymi poprzez zwężenie naczyń krwionośnych oraz zahamowanie wydalania sodu. Lek możemy zakupić pod postacią tabletek, wyłącznie na receptę.
Producent:
MSD Polska
Substancja czynna:
lizynopryl
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Prinivil cena, pobierz Prinivil ulotka, dedykowane Prinivil forum, wpływ Prinivil na prowadzenie pojazdów, czy Prinivil jest refundowany? - czyli Prinivil refundacja, a także interakcje Prinivil a karmienie piersią, zalecane Prinivil dawkowanie, stosowanie Prinivil w ciąży, Prinivil opinie o leku, tanie Prinivil zamienniki, interakcje leku Prinivil a alkohol.

1 opinia o Prinivil

Znasz Prinivil? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Prinivil


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy ten lek może być przyjmowany przez chorych po udarze? Z góry ślicznie dziękuję za informację.

    Autor opinii: Ludwika, dodano: 25 kwietnia 2017