Prenessa

Średnia ocena:Brak ocen

Prenessa to lek o działaniu przeciwnadciśnieniowym, oparty na perindoprilu. Efekt terapeutyczny leku polega na zahamowaniu aktywności enzymu – konwertazy angiotensynowej, odpowiedzialnego między innymi za produkcję substancji, zwiększających opór obwodowy, kurczących naczynia krwionośne oraz zatrzymujących w organizmie wodę oraz sód. Obniżenie stężenia tych substancji prowadzi do zmniejszenia ciśnienia tętniczego. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat doskonale sprawdza się u pacjentów dorosłych, cierpiących na samoistne nadciśnienie tętnicze. Może być również stosowany u osób borykających się z niewydolnością serca oraz z chorobą niedokrwienną mięśnia sercowego.

Dawkowanie

Prenessę należy przyjmować doustnie. Decyzję dotyczącą dawkowania podejmuje lekarz i należy ściśle przestrzegać jego wskazań. Pamiętajmy, aby lek przyjmować codziennie o zbliżonej godzinie aby zachować jego stałe stężenie w organizmie.

Możliwe skutki uboczne

Do efektów ubocznych działania Prenessy zaliczyć można: dolegliwości żołądkowo-jelitowe, uczucie zmęczenia i osłabienia, suchy kaszel, zwiększoną zachorowalność na zakażenia dróg moczowych i układu oddechowego, skórne zmiany alergiczne, zmiany w obrazie morfologicznym krwi oraz zaburzenia elektrolitowe.

Przeciwwskazania

Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży i laktacji. Nie zaleca się również stosowania go u pacjentów ze zwężeniem tętnic nerkowych czy aorty, u osób po przeszczepie nerki, a także u pacjentów cierpiących na schorzenia z towarzyszącym uporczywym, suchym kaszlem.

Prenessa0LekOpinie.pl2017-04-02 20:22:10Prenessa to lek o działaniu przeciwnadciśnieniowym, oparty na perindoprilu. Efekt terapeutyczny leku polega na zahamowaniu aktywności enzymu – konwertazy angiotensynowej, odpowiedzialnego między innymi za produkcję substancji, zwiększających opór obwodowy, kurczących naczynia krwionośne oraz zatrzymujących w organizmie wodę oraz sód. Obniżenie stężenia tych substancji prowadzi do zmniejszenia ciśnienia tętniczego. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
InPharm
Substancja czynna:
peryndopryl
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Prenessa cena, pobierz Prenessa ulotka, dedykowane Prenessa forum, wpływ Prenessa na prowadzenie pojazdów, czy Prenessa jest refundowany? - czyli Prenessa refundacja, a także interakcje Prenessa a karmienie piersią, zalecane Prenessa dawkowanie, stosowanie Prenessa w ciąży, Prenessa opinie o leku, tanie Prenessa zamienniki, interakcje leku Prenessa a alkohol.

1 opinia o Prenessa

Znasz Prenessa? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Prenessa


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy ten produkt może być zażywany przez osoby po udarze? Z góry bardzo dziękuję za informację.

    Autor opinii: Edwin, dodano: 25 kwietnia 2017