Polsart

Średnia ocena:Brak ocen

Polsart to lek o działaniu hipotensyjnym, czyli obniżającym ciśnienie tętnicze krwi. Jego substancją aktywną jest telmisartan – jedna z nowszych substancji należących do grupy sartanów, czyli blokerów receptora angiotensynowego. Mechanizm działania leku polega na zahamowaniu syntezy związków odpowiedzialnych za wzmożony skurcz naczyń oraz za zatrzymywanie w organizmie wody oraz sodu. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę. Można zakupić go w postaci tabletek powlekanych.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Polsart polecany jest pacjentom cierpiącym na samoistne nadciśnienie tętnicze. Może być również stosowany u osób, u których zdiagnozowano cukrzycę czy też zmniejszony dopływ krwi do mózgu czy kończyn dolnych.

Dawkowanie

Preparat jest przeznaczony do stosowania doustnego. Jego dawka ustalana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Zaleca się przyjmowanie leku codziennie o tej samej porze, aby uniknąć niekorzystnych wahań stężeń substancji aktywnych w organizmie.

Możliwe skutki uboczne

U niewielkiego procenta osób zażywających Polsart mogą wystąpić efekty niepożądane kuracji, takie jak: bóle i zawroty głowy, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, skórne reakcje alergiczne, zmiany w obrazie krwi, zwiększone ryzyko infekcji układu oddechowego oraz moczowego, duszności, zaburzenia funkcjonowania nerek czy wątroby, bóle mięśniowo-stawowe, bradykardia i hipotensja.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować u pacjentów nadwrażliwych na którykolwiek z jego składników, w także u kobiet w okresie ciąży i laktacji. Pacjenci cierpiący na niewydolność wątroby lub nerek, zwężenie tętnicy nerkowej, zaburzenia w odpływie żółci oraz osoby po przeszczepie nerki powinny o swoim stanie poinformować lekarza.

Polsart0LekOpinie.pl2017-04-02 20:07:12Polsart to lek o działaniu hipotensyjnym, czyli obniżającym ciśnienie tętnicze krwi. Jego substancją aktywną jest telmisartan – jedna z nowszych substancji należących do grupy sartanów, czyli blokerów receptora angiotensynowego. Mechanizm działania leku polega na zahamowaniu syntezy związków odpowiedzialnych za wzmożony skurcz naczyń oraz za zatrzymywanie w organizmie wody oraz sodu. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę. Można zakupić go w postaci tabletek powlekanych.
Producent:
Polpharma
Substancja czynna:
telmisartan
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Polsart cena, pobierz Polsart ulotka, dedykowane Polsart forum, wpływ Polsart na prowadzenie pojazdów, czy Polsart jest refundowany? - czyli Polsart refundacja, a także interakcje Polsart a karmienie piersią, zalecane Polsart dawkowanie, stosowanie Polsart w ciąży, Polsart opinie o leku, tanie Polsart zamienniki, interakcje leku Polsart a alkohol.

1 opinia o Polsart

Znasz Polsart? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Polsart


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Nie wiem czy korzystne tego preparatu to substancja aktywna czy raczej efekt placebo, ale nadal stosuję – dowiemy się niebawem.

    Autor opinii: Radowit, dodano: 25 kwietnia 2017