Średnia ocena (z 3 ocen) | |
---|---|
Skuteczność | |
Bez skutków ubocznych | |
Opłacalność |
Wskazania
Polopiryna S wskazana jest w celu obniżenia temperatury ciała, w leczeniu przeziębienia, bólów różnorodnego pochodzenia (także tych na tle nerwowym), w chorobie reumatycznej i gośćcowej oraz w profilaktyce zawału serca i zakrzepicy naczyń krwionośnych.
Dawkowanie
Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Tabletki rozpuszczamy w 1/2 szklanki ciepłej wody lub mleka. Jeżeli stosujemy Polopirynę podczas przeziębienia, zalecana jej dawka to 2-3 tabletki na dobę w przypadku dzieci powyżej 12. roku życia oraz 1-2 tabletki co 4 godziny. Należy pamiętać, aby nie przekroczyć maksymalnej dawki dobowej, która wynosi 10 tabletek oraz aby terapia nie trwała dłużej niż 3 dni, chyba że lekarz poleci inaczej. Lecząc stany zapalne, powinniśmy postępować według zaleceń specjalisty odnośnie dawkowania preparatu. Prawdopodobnie będą to 3 tabletki 4 razy na dobę w przypadku gorączki reumatycznej oraz 2 tabletki 3-4 razy na dobę w kuracji reumatoidalnego zapalenia stawów. Kiedy przyjmujemy Polopirynę S w celu zapobiegnięcia zawałowi i zakrzepicy naczyń, wskazane jest zażywanie połowy lub jednej tabletki na dobę.
Możliwe skutki uboczne
Jak każdy lek z grupy NLPZ, Polopiryna S może spowodować wystąpienie efektów niepożądanych, takich jak: zawroty głowy, nudności, wymioty, szumy w uszach, nadmierne pocenie się, zaburzone krzepnięcie krwi, krwawienia z przewodu pokarmowego, odnowienie się choroby wrzodowej, niewydolność krążenia, dychawica oskrzelowa, skórne reakcje alergiczne, uszkodzenie nerek, drgawki, pobudzenie, omamy, zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, a także bardziej obfite menstruacje.
Przeciwwskazania
Osoby nadwrażliwe na kwas acetylosalicylowy, przyjmujące inne leki z grupy NLPZ, a także cierpiące na astmę oskrzelową, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, obrzęk błony śluzowej nosa, choroby układu oddechowego,stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego, zaburzenia krzepnięcia krwi, niewydolność serca, nerek lub wątroby oraz na niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej przed rozpoczęciem kuracji powinny skonsultować się z lekarzem. Należy także koniecznie poinformować specjalistę o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, ponieważ wiele z nich może zmieniać swe działanie w połączeniu z kwasem acetylosalicylowym. Polopiryna S w okresie ciąży i karmienia piersią może być stosowana jedynie w stanie najwyższej konieczności, na wyraźne wskazanie lekarskie.
Preparat przykuł moją uwagę swoją reklamą i muszę przyznać, że ogólnie przyzwoicie się póki co spisuje. Gdyby coś się tu zmieniło zgłoszę kolejny wpis.
Skutecznie pomaga na początku przeziębienia, a do tego niedrogi. U nas w domu w apteczce odkąd tylko sięgam pamięcią. Polecam.