Polhumin

Średnia ocena:Brak ocen

Polhumin to biosyntetyczna, izolowana i oczyszczona insulina ludzka. Na polskim rynku występuje pod kilkoma postaciami: Polhumin N – insulina długo działająca, polhumin R – insulina działająca krócej oraz Polhumin Mix – połączenie dwóch poprzednich insulin. Insulina ta skutecznie obniża poziom cukru we krwi, i jeśli stosowana jest zgodnie z zaleceniami, to pozwala cukrzykom na prowadzenie życia, które niczym nie różni się od życia osób zdrowych. Preparat dostępny jest na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Polhumin przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci, u których zdiagnozowano cukrzycę, która nie odpowiada na leczenie doustne, a zatem wymagającą leczenia insuliną.

Dawkowanie

Insulinę podajemy podskórnie. Za każdym razem należy podawać insulinę w inne miejsce na skórze ramienia, brzucha, pośladka lub uda. Dawkowanie ustalane jest przez lekarza i należy ściśle przestrzegać jego wskazówek – pamiętajmy, że przyjęcie zbyt dużej dawki insuliny może wywołać śpiączkę hipoglikemiczną!

Możliwe skutki uboczne

U części osób w trakcie stosowania Polhuminu występują efekty niepożądane, takie jak: nadmierne obniżenie poziomu glukozy we krwi, objawy skórne w miejscu aplikacji (świąd, pieczenie, bolesność, zaczerwienienie), zanik lub też przerosty tkanki podskórnej.

Przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla osób nadwrażliwych na którykolwiek z jego składników. Przed rozpoczęciem kuracji należy poinformować lekarza o ewentualnych schorzeniach, takich jak niewydolność układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie czy też choroby nerek. Należy również koniecznie wspomnieć o wszystkich przyjmowanych lekach, gdyż wiele z nich nie może być przyjmowanych równocześnie z insuliną ludzką.

Polhumin0LekOpinie.pl2017-02-06 13:36:23Polhumin to biosyntetyczna, izolowana i oczyszczona insulina ludzka. Na polskim rynku występuje pod kilkoma postaciami: Polhumin N – insulina długo działająca, polhumin R – insulina działająca krócej oraz Polhumin Mix – połączenie dwóch poprzednich insulin. Insulina ta skutecznie obniża poziom cukru we krwi, i jeśli stosowana jest zgodnie z zaleceniami, to pozwala cukrzykom na prowadzenie życia, które niczym nie różni się od życia osób zdrowych. Preparat dostępny jest na receptę.
Producent:
Polfa Tarchomin
Substancja czynna:
insulina ludzka
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Polhumin cena, pobierz Polhumin ulotka, dedykowane Polhumin forum, wpływ Polhumin na prowadzenie pojazdów, czy Polhumin jest refundowany? - czyli Polhumin refundacja, a także interakcje Polhumin a karmienie piersią, zalecane Polhumin dawkowanie, stosowanie Polhumin w ciąży, Polhumin opinie o leku, tanie Polhumin zamienniki, interakcje leku Polhumin a alkohol.

1 opinia o Polhumin

Znasz Polhumin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Polhumin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dopiero zacznę brać. Za jakiś czas wkleję więcej swoich przemyśleń.

    Autor opinii: Sulpicjusz, dodano: 25 kwietnia 2017