Polfergan

Średnia ocena:Brak ocen

Polfergan to lek o działaniu przeciwhistaminowym, stworzony na bazie prometazyny. Prometazyna jest substancją z grupy silnych antagonistów receptora histaminowego H1, wykazującą działanie przeciwalergiczne, przeciwobrzękowe i przeciwświądowe. Dodatkowo działa również przeciwwymiotnie, uspokajająco oraz nasennie. Na polskim rynku lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę, pod postacią syropu.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Polfergan polecany jest pacjentom dorosłym oraz dzieciom powyżej 2. roku życia, cierpiącym na ostre odczyny alergiczne z towarzyszącym im świądem, nudności, zawroty głowy oraz wymioty występujące w przebiegu choroby lokomocyjnej.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania doustnego. Szczegółowych informacji dotyczących jego dawkowania udzieli nam lekarz i będą one zależeć od wieku i masy ciała pacjenta, a także dolegliwości, które u niego występują.

Możliwe skutki uboczne

U niektórych pacjentów występują skutki uboczne przyjmowania Polferganu, takie jak: wzmożona senność, bóle i zawroty głowy, niepokój, koszmary senne, zmęczenie, suchość w jamie ustnej i dezorientacja.

Przeciwwskazania

Lek nie może być stosowany u pacjentów nadwrażliwych na którykolwiek z jego składników. Jest również przeciwwskazany u pacjentów cierpiących na stany zahamowania OUN, u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Polfergan0LekOpinie.pl2016-01-24 14:24:25Polfergan to lek o działaniu przeciwhistaminowym, stworzony na bazie prometazyny. Prometazyna jest substancją z grupy silnych antagonistów receptora histaminowego H1, wykazującą działanie przeciwalergiczne, przeciwobrzękowe i przeciwświądowe. Dodatkowo działa również przeciwwymiotnie, uspokajająco oraz nasennie. Na polskim rynku lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę, pod postacią syropu.
Producent:
Polfarmex
Substancja czynna:
prometazyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Polfergan cena, pobierz Polfergan ulotka, dedykowane Polfergan forum, wpływ Polfergan na prowadzenie pojazdów, czy Polfergan jest refundowany? - czyli Polfergan refundacja, a także interakcje Polfergan a karmienie piersią, zalecane Polfergan dawkowanie, stosowanie Polfergan w ciąży, Polfergan opinie o leku, tanie Polfergan zamienniki, interakcje leku Polfergan a alkohol.

1 opinia o Polfergan

Znasz Polfergan? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Polfergan


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dla mnie daje radę, koszt też ujdzie.

    Autor opinii: Maria, dodano: 25 kwietnia 2017