Peritol

Średnia ocena:Brak ocen

Perotil to lek z grupy antagonistów receptora histaminowego H1. Jego substancją aktywną jest cyproheptadyna, która blokuje wyrzut histaminy i co za tym idzie, likwiduje objawy reakcji alergicznych. Lek zakupimy w tabletkach, dostępnych wyłącznie na receptę.

Peritol
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Perotil stworzony został z myślą o pacjentach dorosłych, a także dzieciach, które ukończyły 2. rok życia. Polecany jest w terapii przewlekłych i ostrych reakcji alergicznych, takich jak na przykład reakcje polekowe, choroba posurowicza, pokrzywka, alergiczny nieżyt nosa, obrzęk naczynioruchowy czy też kontaktowe zapalenie skóry. Bywa również stosowany w leczeniu bólów głowy o etiologii naczyniowej, migren, a także pomocniczo w jadłowstręcie psychicznym.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie. Tabletki połykamy, popijając dużą ilością wody. Decyzję o dawkowaniu preparatu podejmuje lekarz i należy ściśle przestrzegać jego wskazówek.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie kuracji możliwe jest wystąpienie działań niepożądanych, takich jak: senność, zmęczenie, parcie na mocz, trudności w oddawaniu moczu, obrzęk, nadwrażliwość na światło, rumień, plamica, pokrzywka, sedacja, zwiększenie masy ciała, zaburzenia akomodacji, omamy wzrokowe, podwójne widzenie, drażliwość, drżenia, bezsenność, bóle głowy, niedociśnienie, duszność, uczucie zatkanego nosa, kołatania serca, tachykardia, zapalenie nerwów, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wstrząs anafilaktyczny oraz zmiany w obrazie morfologicznym krwi.

Przeciwwskazania

Nie zaleca się, by lek był przyjmowany przez pacjentów chorych na jaskrę, wrzód trawienny, zwężenie odźwiernika, astmę oraz rozrost gruczołu krokowego. Jest także przeciwwskazany u kobiet w ciąży, karmiących piersią a także u pacjentów przyjmujących inhibitory MAO.

Peritol0LekOpinie.pl2015-05-01 18:23:43Perotil to lek z grupy antagonistów receptora histaminowego H1. Jego substancją aktywną jest cyproheptadyna, która blokuje wyrzut histaminy i co za tym idzie, likwiduje objawy reakcji alergicznych. Lek zakupimy w tabletkach, dostępnych wyłącznie na receptę.
Producent:
InPharm
Substancja czynna:
cyproheptadyna
Strona zawiera informacje o leku Peritol cena, pobierz Peritol ulotka, dedykowane Peritol forum, wpływ Peritol na prowadzenie pojazdów, czy Peritol jest refundowany? - czyli Peritol refundacja, a także interakcje Peritol a karmienie piersią, zalecane Peritol dawkowanie, stosowanie Peritol w ciąży, Peritol opinie o leku, tanie Peritol zamienniki, interakcje leku Peritol a alkohol.

1 opinia o Peritol

Znasz Peritol? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Peritol


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mi najprawdopodobniej ulżyło, lecz być może to kwestia zależna od osoby. Ale przetestować oczywiście należy. Jeśli o mnie chodzi to mogę spokojnie polecić. Dziękuję.

    Autor opinii: Emiliana, dodano: 25 kwietnia 2017