Perindanor

Średnia ocena:Brak ocen

Perindanor to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi. Powstał na bazie perindoprilu – związku z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny. Mechanizm działania leku polega na zahamowaniu aktywności konwertazy – enzymu, odpowiedzialnego za produkcję związków kurczących naczynia i podwyższających opór obwodowy. Obniżenie aktywności tego enzymu skutkuje nieco bardziej rozkurczonymi naczyniami i niższym ciśnieniem. Perindanor zakupimy wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek polecany jest dorosłym pacjentom, borykającym się z problemem nadciśnienia tętniczego. Może być również stosowany w przypadku niewydolności serca oraz choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego.

Dawkowanie

Perindanor stosujemy doustnie. Tabletkę połykamy i popijamy wodą, niezależnie od spożywanych w ciągu dnia posiłków. Dawkowanie preparatu ustalane jest indywidualnie dla każdego pacjenta.

Możliwe skutki uboczne

Efekty uboczne stosowania Perindanoru obejmują: skórne zmiany alergiczne, podwyższoną zachorowalność na zakażenia układu moczowego i oddechowego, uporczywy, suchy kaszel, nudności, wymioty, biegunki, obrzęk naczynioruchowy, zmęczenie, trudności z zasypianiem, a także skórne reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie powinno się stosować go także u pacjentów ze zwężonymi tętnicami nerkowymi, zwężeniem aorty, niewydolnością nerek i chorobami przebiegającymi z suchym, przewlekłym kaszlem.

Perindanor0LekOpinie.pl2017-04-02 20:20:14Perindanor to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi. Powstał na bazie perindoprilu – związku z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny. Mechanizm działania leku polega na zahamowaniu aktywności konwertazy – enzymu, odpowiedzialnego za produkcję związków kurczących naczynia i podwyższających opór obwodowy. Obniżenie aktywności tego enzymu skutkuje nieco bardziej rozkurczonymi naczyniami i niższym ciśnieniem. Perindanor zakupimy wyłącznie na receptę.
Producent:
Aurobindo Pharma
Substancja czynna:
perindopril
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Perindanor cena, pobierz Perindanor ulotka, dedykowane Perindanor forum, wpływ Perindanor na prowadzenie pojazdów, czy Perindanor jest refundowany? - czyli Perindanor refundacja, a także interakcje Perindanor a karmienie piersią, zalecane Perindanor dawkowanie, stosowanie Perindanor w ciąży, Perindanor opinie o leku, tanie Perindanor zamienniki, interakcje leku Perindanor a alkohol.

1 opinia o Perindanor

Znasz Perindanor? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Perindanor


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Ledwie chcę zacząć brać. Wkrótce wkleję więcej swoich przemyśleń.

    Autor opinii: Jaromir, dodano: 25 kwietnia 2017