Otrivin

Średnia ocena:Brak ocen

Otrivin to preparat ułatwiający oddychanie. Jego substancja czynna, chlorowodorek ksylometazoliny, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa poprzez obkurczenie jej naczyń krwionośnych, dzięki czemu powietrze swobodnie przepływa przez przewody nosowe. Preparat zawiera także substancje nawilżające śluzówkę nosa, co zapobiega jej wysuszeniu oraz podrażnieniom. Efekt terapeutyczny leku odczuwamy już po kilku minutach od aplikacji i utrzymuje się on nawet do dwunastu godzin. Zakupimy go pod postacią kropli oraz aerozolu.

Otrivin
Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat przeznaczony jest do leczenia objawów występujących w nieżycie nosa (także na tle alergicznym), zapaleniu zatok oraz zapaleniu ucha środkowego.

Dawkowanie

Otrivin aplikujemy bezpośrednio do nosa. Jego dawkowanie uzależnione jest od formy, w której go przyjmujemy. Dzieciom powyżej 6. roku życia oraz osobom dorosłym zaleca się aplikację 2-3 kropli albo jedną dawkę aerozolu do każdego otworu nosowego. Zaleca się, by lek był aplikowany maksymalnie 3 razy na dobę, zaś kuracja nie powinna trwać dłużej niż 10 dni.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy po zastosowaniu leku możemy doświadczyć reakcji niepożądanych, takich jak: podrażnienie i wysuszenie śluzówki nosa, wysypka, świąd, uczucie pieczenia w miejscu aplikacji Otrivinu, sporadycznie problemy z widzeniem oraz zaburzenia rytmu serca.

Przeciwwskazania

Leku nie powinni stosować pacjenci nadwrażliwi na choć jeden z jego składników oraz kobiety w ciąży. Kobiety karmiące piersią, osoby cierpiące na jaskrę, cukrzycę, nadczynność tarczycy, przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa, nadciśnienie tętnicze bądź chorobę wieńcową, a także pacjenci przyjmujący leki adrenergiczne oraz antydepresyjne, przed zastosowaniem Otrivinu powinny skonsultować się z lekarzem.

Otrivin0LekOpinie.pl2014-05-13 16:39:30Otrivin to preparat ułatwiający oddychanie. Jego substancja czynna, chlorowodorek ksylometazoliny, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa poprzez obkurczenie jej naczyń krwionośnych, dzięki czemu powietrze swobodnie przepływa przez przewody nosowe. Preparat zawiera także substancje nawilżające śluzówkę nosa, co zapobiega jej wysuszeniu oraz podrażnieniom. Efekt terapeutyczny leku odczuwamy już po kilku minutach od aplikacji i utrzymuje się on nawet do dwunastu godzin. Zakupimy go pod postacią kropli oraz aerozolu.
Producent:
Novartis
Substancja czynna:
ksylometazolina
Strona zawiera informacje o leku Otrivin cena, pobierz Otrivin ulotka, dedykowane Otrivin forum, wpływ Otrivin na prowadzenie pojazdów, czy Otrivin jest refundowany? - czyli Otrivin refundacja, a także interakcje Otrivin a karmienie piersią, zalecane Otrivin dawkowanie, stosowanie Otrivin w ciąży, Otrivin opinie o leku, tanie Otrivin zamienniki, interakcje leku Otrivin a alkohol.

2 opinii o Otrivin

Znasz Otrivin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Otrivin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dzięki rekomendacji mamy (a do tego wbrew wielu obawom) stosuję gdzieś tydzień i póki co efekty są dostatecznie widoczne, dlatego też mogę spokojnie polecić każdemu.

    Autor opinii: Radosława, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Otrivin używam tylko gdy nos mam tak zatkany, że faktycznie nie mogę oddychać i choć nie działa natychmiastowo to mi pomaga. Niestety czas jego działania to zwykle tylko godzin, ale jak dla mnie jest to wystarczające.

    Autor opinii: Robert, dodano: 13 października 2015