Orofar Max

Średnia ocena:Brak ocen

Orofar Max to lek stosowany podczas stanów zapalnych gardła i jamy ustnej. Stworzony został na bazie lidokainy i cetylpirydyny. Lidokaina ma działanie miejscowo znieczulające – blokuje powstawanie oraz przewodzenie impulsów nerwowych odpowiedzialnych za wrażenia bólowe, natomiast cetylpirydyna daje efekt przeciwgrzybiczy, przeciwbakteryjny i odkażający. Połączenie tych dwóch substancji umożliwia zarówno złagodzenie uciążliwego bólu gardła, jak i zlikwidowanie jego przyczyny. Lek możemy dostać pod postacią tabletek do ssania, bez recepty.

Orofar Max
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Orofar Max polecany jest osobom powyżej 6. roku życia, cierpiącym na antyseptyczne zapalenie gardła bądź jamy ustnej.

Dawkowanie

Zalecana dawka leku uzależniona jest od nasilenia dolegliwości bólowych oraz od wieku pacjenta. Dzieciom w wieku 6-12 lat podajemy jedną pastylkę co 2-4 godziny, dorośli natomiast powinni przyjmować jedną pastylkę co 1-4 godziny, w zależności od natężenia bólu. Należy pamiętać, by nie przekroczyć maksymalnej dawki dobowej, którą jest 6 pastylek. Terapię dłuższą niż 5 dni zaleca się skonsultować z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne

Orofar Max u części osób może spowodować wystąpienie efektów niepożądanych, do których należą: nudności, wymioty, podrażnienie jamy ustnej i gardła, a także sporadycznie – wysypka.

Przeciwwskazania

Leku nie powinny stosować osoby nadwrażliwe na choć jedną z substancji w nim występujących oraz kobiety karmiące piersią. W przypadku kobiet w ciąży kuracja Orofarem Max możliwa jest jedynie na wyraźne wskazanie lekarskie.

Orofar Max0LekOpinie.pl2014-02-21 22:07:05Orofar Max to lek stosowany podczas stanów zapalnych gardła i jamy ustnej. Stworzony został na bazie lidokainy i cetylpirydyny. Lidokaina ma działanie miejscowo znieczulające – blokuje powstawanie oraz przewodzenie impulsów nerwowych odpowiedzialnych za wrażenia bólowe, natomiast cetylpirydyna daje efekt przeciwgrzybiczy, przeciwbakteryjny i odkażający. Połączenie tych dwóch substancji umożliwia zarówno złagodzenie uciążliwego bólu gardła, jak i zlikwidowanie jego przyczyny. Lek możemy dostać pod postacią tabletek do ssania, bez recepty.
Producent:
Novartis
Strona zawiera informacje o leku Orofar Max cena, pobierz Orofar Max ulotka, dedykowane Orofar Max forum, wpływ Orofar Max na prowadzenie pojazdów, czy Orofar Max jest refundowany? - czyli Orofar Max refundacja, a także interakcje Orofar Max a karmienie piersią, zalecane Orofar Max dawkowanie, stosowanie Orofar Max w ciąży, Orofar Max opinie o leku, tanie Orofar Max zamienniki, interakcje leku Orofar Max a alkohol.

1 opinia o Orofar Max

Znasz Orofar Max? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Orofar Max


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy matka karmiąca może brać ten specyfik?

    Autor opinii: Łękomir, dodano: 25 kwietnia 2017