Opokan

Średnia ocena:

Opokan to preparat przeciwbólowy dostępny bez recepty. Stosowany jest przy różnych dolegliwościach ze strony układu kostno-stawowego, w tym także w reumatyzmie. Substancja czynna, meloksykam, ma długi okres półtrwania (15-20 godzin) i dzięki temu jedna tabletka leku może uwolnić nas od bólu na całą dobę.

Opokan
Średnia ocena (z 7 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Opokan zalecany jest przy chorobach reumatoidalnych, zwyrodnieniowych, bólach kości, stawów i mięśni.

Dawkowanie

Zaleca się aby stosować jedną tabletkę leku na dobę, najlepiej podczas posiłku. Czas przyjmowania Opokanu nie powinien być dłuższy niż 7 dni, jeżeli po jego upływie chcielibyśmy kontynuować terapię, powinniśmy zgłosić to lekarzowi.

Możliwe skutki uboczne

Podczas kuracji Opokanem mogą pojawić się u nas pewne efekty niepożądane. Stosunkowo często są to problemy żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka lub zaparcia, niestrawność, bóle brzucha, wzdęcia), ból i zawroty głowy, obrzęki, wysypka i świąd skóry. Rzadziej odnotowuje się występowanie objawów takich jak: szumy w uszach, podwyższenie ciśnienia krwi, zaczerwienienie twarzy, kołatania serca, zmiany w morfologii krwi, wrzody żołądka lub dwunastnicy, senność, zapalenia śluzówki w ustach, przejściowe zaburzenia w funkcjonowaniu nerek lub wątroby, krwawienia z przewodu pokarmowego. Jeżeli zaobserwujemy u siebie zaburzenia widzenia, zawroty głowy lub też nadmierną senność, należy zaniechać prowadzenia pojazdów mechanicznych aż do ustąpienia tych objawów.

Przeciwwskazania

Nie powinniśmy stosować Opokanu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Jeżeli cierpimy na niewydolność serca, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, mamy problemy z wątrobą, nerkami lub krzepnięciem krwi – poinformujmy o tym lekarza. On zadecyduje czy bezpieczne jest dla nas sięgnięcie po Opokan. Leku nie należy stosować w okresie ciąży i laktacji, gdyż może on stanowić zagrożenie dla dziecka.

OpokanunratedLekOpinie.pl2013-11-01 00:19:48Opokan to preparat przeciwbólowy dostępny bez recepty. Stosowany jest przy różnych dolegliwościach ze strony układu kostno-stawowego, w tym także w reumatyzmie. Substancja czynna, meloksykam, ma długi okres półtrwania (15-20 godzin) i dzięki temu jedna tabletka leku może uwolnić nas od bólu na całą dobę.
Producent:
Aflofarm
Substancja czynna:
meloksykam
Strona zawiera informacje o leku Opokan cena, pobierz Opokan ulotka, dedykowane Opokan forum, wpływ Opokan na prowadzenie pojazdów, czy Opokan jest refundowany? - czyli Opokan refundacja, a także interakcje Opokan a karmienie piersią, zalecane Opokan dawkowanie, stosowanie Opokan w ciąży, Opokan opinie o leku, tanie Opokan zamienniki, interakcje leku Opokan a alkohol.

6 opinii o Opokan

Znasz Opokan? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Opokan


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. W związku z dolegliwościami bólowymi związanymi z reumatyzmem pani magister poleciła mi zakup Opokanu. Po kilku dawkach redukcja bólu była zauważalna, natomiast pojawiła się dziwna do wytłumaczenia opuchlizna na nogach. Lek natychmiast odstawiłam, żeby nie ryzykować poważniejszych powikłań. Można powiedzieć, że lek skutecznie spełnia swoje zadanie, jednak w moim przypadku skutki uboczne wykluczyły możliwość jego dłuższego przyjmowania.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 3 marca 2018
 2. Nie mam pewności czy korzystne tego leku to substancja aktywna czy może efekt placebo, ale póki co zażywam – dowiemy się niedługo.

  Autor opinii: Przybysław, dodano: 25 kwietnia 2017
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych Brak ocenOpłacalność Brak ocen

  Mam zwyrodnienie stawów. Zastosowałem ten lek po poleceniu lekarza. Owszem podczas używania zmniejszył dolegliwości bólowe, nie całkowicie, ale odczucie bólu było mniejsze. Niepokojący jest inny fakt: UZALEŻNIENIE, niestety występuje już po używaniu codziennym przez około 2 tygodnie. Po odstawieniu pojawiają się kłucia w miejscach w których poprzednio nie występowały, objawy typowe dla uzależnienia. Trzeba mieć świadomość, że są spowodowane UZALEŻNIENIEM od leku i wystarczająco silnej woli aby przez 2-3 dni ten objaw przetrzymać i nie sięgnąć po kolejną dawkę OPOKANU. Wysunę tu niepokojącą tezę: Firma farmaceutyczna zdaje sobie sprawę z efektu uzależnienia od tego leku i powodowana chęcią zysku, nawet kosztem uzależnienia od jego stosowania szeroko go reklamuje,
  TAK BYĆ NIE POWINNO, CHĘĆ ZYSKU KOSZTEM PACJENTÓW WG MNIE JEST ODRAŻAJĄCA

  Autor opinii: t.obserwator, dodano: 6 listopada 2015
 4. Bóle stawów nie zdarzają mi się często, ale kiedy już dopadnie mnie taka dolegliwość to jest to wyjątkowo dokuczliwe, dlatego staram się sięgać po naprawdę dobre leki. Kiedyś natrafiłem właśnie na Opokan i jestem bardzo zadowolony bo działa rzeczywiście szybko. Miałem obawy ze względu na możliwe skutki uboczne, ale na szczęście nic takiego nie wystąpiło.

  Autor opinii: Robert, dodano: 13 października 2015
 5. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność Brak ocen

  Bardzo słabe działanie, a do tego mam wrażenie że od niego doszła mi do bólu jeszcze opuchlizna.

  Autor opinii: jank., dodano: 24 stycznia 2015
 6. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Skutecznie pomaga na ból krzyża, choć czasem mam po nim mam nienajlepsze samopoczucie. Sporym problemem z tym lekiem jest fakt, że jego stosowanie wymaga przerw w stosowaniu leków na nadciśnienie.

  Autor opinii: MARIA, dodano: 17 października 2014