No-Spa

Średnia ocena:

No-spa to lek rozkurczający, którego substancją czynną jest chlorowodorek drotaweryny, który rozkurcza mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, układu moczowo – płciowego, dróg żółciowych oraz układu krążenia. Popularnie stosowany przy bolesnym miesiączkowaniu.

No-Spa
Średnia ocena (z 5 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Stosuje się w leczeniu stanów skurczowych mięśni gładkich występujących przy chorobach dróg żółciowych (kamicy żółciowej, zapaleniu pęcherzyka żółciowego), dróg moczowych (kamicy nerkowej i moczowodowej, stanach zapalnych), przewodu pokarmowego (chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, stanach zapalnych, zespole drażliwego jelita grubego), a także rozkurczająco przy bólach menstruacyjnych.

Dawkowanie

Przyjmować doustnie. U dorosłych dawka dobowa to 120-240 mg rozdzielona na 2-3 porcje.
U dzieci w wieku 6-12 lat dawka dobowa to 80 mg, podane w dwóch porcjach, a u dzieci powyżej 12 roku życia – 160 mg w 2-4 porcjach.

Możliwe skutki uboczne

Rzadko pojawiają się zaparcia, nudności, bezsenność, kołatanie serca, obniżenie ciśnienia krwi, bóle i zawroty głowy. Mogą wystąpić także reakcje alergiczne – obrzęk naczynioruchowy, wysypka, świąd lub pokrzywka. Należy powiadomić lekarza o wystąpieniu powyższych lub innych objawów niepożądanych.

Przeciwwskazania

Preparatu nie należy stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek jego składnik, a także w razie niewydolności wątroby, nerek lub serca oraz przy bloku przedsionkowym II i III stopnia. Leku nie powinno się podawać dzieciom poniżej 6 roku życia. Zaleca się zachowanie ostrożności przy stosowaniu leku No-spa u osób z niedociśnieniem, a w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących poleca się dodatkową konsultację z lekarzem (lek może przechodzić przez łożysko). No-spa może obniżać skuteczność lewodopa – leku stosowanego przy chorobie Parkinsona.

No-SpaunratedLekOpinie.pl2013-10-30 00:48:40No-spa to lek rozkurczający, którego substancją czynną jest chlorowodorek drotaweryny, który rozkurcza mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, układu moczowo – płciowego, dróg żółciowych oraz układu krążenia. Popularnie stosowany przy bolesnym miesiączkowaniu.
Producent:
Sanofi Aventis
Substancja czynna:
drotaweryna
Strona zawiera informacje o leku No-Spa cena, pobierz No-Spa ulotka, dedykowane No-Spa forum, wpływ No-Spa na prowadzenie pojazdów, czy No-Spa jest refundowany? - czyli No-Spa refundacja, a także interakcje No-Spa a karmienie piersią, zalecane No-Spa dawkowanie, stosowanie No-Spa w ciąży, No-Spa opinie o leku, tanie No-Spa zamienniki, interakcje leku No-Spa a alkohol.

4 opinii o No-Spa

Znasz No-Spa? Napisz opinię!

 1. Preparat nie z tych najtańszych ale skuteczność rekompensuje wydatek.

  Autor opinii: Ziemisław, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Jak dla mnie no-spa jest zdecydowanie najbardziej skutecznym lekiem gdy chodzi o wszelkiego rodzaju bóle brzucha. Sprawdza się w mojej rodzinie i to jest najważniejsze, a przy tym jego cena nie jest jakoś strasznie wysoka. Jak do tej pory nie zauważyliśmy żadnych skutków ubocznych, bez względu na to czy stosowany był na bóle miesiączkowe czy skurcze w jelitach.

  Autor opinii: MMarta, dodano: 13 października 2015
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność Brak ocen

  Setki razy uratował mnie od koszmarnego bólu związanego z okresem. Warto mieć przy sobie zwłaszcza, jeśli cierpi się przy każdej miesiączce. Co prawda inne leki przeciwbólowe też mi pomagają, to jednak Nospa zdecydowanie radzi sobie najlepiej.

  Autor opinii: Marta K., dodano: 31 stycznia 2015
 4. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Działa bardzo dobrze jako lek rozkurczowy i bardzo przeciętnie jako lek przeciwbólowy przy menstruacji. Koniecznie trzeba go popijać wodą!

  Autor opinii: Lucyna, dodano: 19 listopada 2014


Napisz swoją opinię o No-Spa


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność