Naraya

Średnia ocena:Brak ocen

Naraya to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Stworzona została na bazie etynyloestradiolu i drospirenonu. Połączenie tych dwóch składników daje bardzo wysoki poziom zabezpieczenia przed niechcianą ciążą – zahamowane zostaje dojrzewanie pęcherzyków jajnikowych, przez co nie występuje owulacja, śluzówka macicy staje się miękka i rozpulchniona, co zapobiega zagnieżdżeniu się zapłodnionej komórki jajowej, zaś śluz szyjki macicy zmienia swoją konsystencję tak, by wytworzyć barierę dla plemników. Lek zakupimy wyłącznie na receptę.

Naraya
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat przeznaczony jest dla kobiet pragnących zapobiec niechcianej ciąży.

Dawkowanie

Lek stosujemy doustnie. Codziennie przez 3 tygodnie przyjmujemy po jednej tabletce, najlepiej o tej samej porze dnia, popijając ją wodą. Następnie odstawiamy je na tydzień – wtedy powinno pojawić się krwawienie miesięczne. Należy pamiętać, że w przypadku gdy przerwa pomiędzy dwiema kolejnymi dawkami preparatu jest dłuższa niż 36 godzin, istnieje ryzyko zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej i zaleca się wtedy stosowanie dodatkowej metody zabezpieczającej przed ciążą przez najbliższe 7 dni.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek oddziałujący bezpośrednio na układ hormonalny kobiet, Naraya może wywoływać efekty niepożądane. Należą do nich: bóle i tkliwość piersi, zmienne nastroje, zwiększenie masy ciała, drażliwość, nieregularne menstruacje, trądzik, zwiększony apetyt, zakażenia grzybicze, upławy, skórne reakcje alergiczne, łojotokowe zapalenie skóry, problemy żołądkowo-jelitowe, upławy, suchość pochwy, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, nagłe zaczerwienienie twarzy, mlekotok, silne pragnienie, zatrzymanie płynów, wzmożone pocenie się, zakażenie pęcherza moczowego, bóle brzucha, uczucie ogólnego zmęczenia oraz nieprawidłowy rozmaz szyjkowy.

Przeciwwskazania

Preparat Naraya nie jest przeznaczony dla kobiet uczulonych na którykolwiek z jego składników, a także będących w ciąży i karmiących piersią. Pacjentki cierpiące na cukrzycę, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, nowotwory hormonozależne, niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych, nadciśnienie tętnicze oraz mające problemy z krzepliwością krwi, powinny fakt ten zgłosić swojemu lekarzowi. Należy także koniecznie poinformować ginekologa o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Naraya0LekOpinie.pl2014-07-05 19:27:49Naraya to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Stworzona została na bazie etynyloestradiolu i drospirenonu. Połączenie tych dwóch składników daje bardzo wysoki poziom zabezpieczenia przed niechcianą ciążą – zahamowane zostaje dojrzewanie pęcherzyków jajnikowych, przez co nie występuje owulacja, śluzówka macicy staje się miękka i rozpulchniona, co zapobiega zagnieżdżeniu się zapłodnionej komórki jajowej, zaś śluz szyjki macicy zmienia swoją konsystencję tak, by wytworzyć barierę dla plemników. Lek zakupimy wyłącznie na receptę.
Producent:
Temapharm
Substancja czynna:
drospirenon, etinylestradiol
Strona zawiera informacje o leku Naraya cena, pobierz Naraya ulotka, dedykowane Naraya forum, wpływ Naraya na prowadzenie pojazdów, czy Naraya jest refundowany? - czyli Naraya refundacja, a także interakcje Naraya a karmienie piersią, zalecane Naraya dawkowanie, stosowanie Naraya w ciąży, Naraya opinie o leku, tanie Naraya zamienniki, interakcje leku Naraya a alkohol.

1 opinia o Naraya

Znasz Naraya? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Naraya


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dzięki rekomendacji mamy (a do tego wbrew licznym wątpliwościom) przyjmuję już jakiś miesiąc i jak na razie skutki działania są dostatecznie widoczne, dlatego też mogę polecić każdemu.

    Autor opinii: Reinhold, dodano: 25 kwietnia 2017