Mucosolvan

Średnia ocena:Brak ocen

Mucosolvan to syrop o działaniu wykrztuśnym, stosowany w przebiegu zapalenia płuc i oskrzeli. Działa mukolitycznie i mukoregulująco – ułatwia pozbycie się zalegającego w drogach oddechowych śluzu poprzez pobudzenie komórek układu oddechowego do wydzielania jego większej ilości oraz wspomaga ruch rzęsek nabłonka dróg oddechowych w celu jego usunięcia. Ułatwia odkrztuszanie oraz łagodzi i stopniowo likwiduje kaszel. Dostępny jest bez recepty.

Mucosolvan
Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Mucosolvan stosujemy przy infekcjach płuc i oskrzeli, przebiegających z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego, najlepiej po posiłku. Należy pamiętać, by nie zażywać syropu przed snem, ponieważ wzmożone odkrztuszanie wydzieliny może utrudnić nam zaśnięcie. Dzieciom od roku do dwóch lat życia podajemy po pół łyżeczki syropu 2 razy dziennie, w przypadku dzieci w wieku 2-6 lat zalecana dawka to pół łyżeczki 3 razy dziennie, u dzieci w wieku 6-12 lat – jedna łyżeczka 2-3 razy dziennie, natomiast osobom powyżej 12. roku życia możemy podać dwie łyżeczki 2 razy na dobę.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane stosowania Mucosolvanu pojawiają się stosunkowo rzadko. Należą do nich łagodnie przebiegające problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak zgaga, niestrawność, zaparcia, nudności lub wymioty, a także sporadycznie trudności z oddawaniem moczu i reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Mucosolvanu nie powinny zażywać osoby uczulone na któryś z jego składników. Zaleca się, by osoby cierpiące na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, mające osłabiony odruch kaszlowy oraz przyjmujące leki przeciwkaszlowe poinformowały o tym lekarza. Ponieważ składniki syropu przenikają przez łożysko i do mleka matki, jego stosowanie u kobiet w ciąży i karmiących piersią jest niewskazane i może przebiegać wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarską.

MucosolvanunratedLekOpinie.pl2014-01-28 14:42:30Mucosolvan to syrop o działaniu wykrztuśnym, stosowany w przebiegu zapalenia płuc i oskrzeli. Działa mukolitycznie i mukoregulująco – ułatwia pozbycie się zalegającego w drogach oddechowych śluzu poprzez pobudzenie komórek układu oddechowego do wydzielania jego większej ilości oraz wspomaga ruch rzęsek nabłonka dróg oddechowych w celu jego usunięcia. Ułatwia odkrztuszanie oraz łagodzi i stopniowo likwiduje kaszel. Dostępny jest bez recepty.
Substancja czynna:
ambroksol
Strona zawiera informacje o leku Mucosolvan cena, pobierz Mucosolvan ulotka, dedykowane Mucosolvan forum, wpływ Mucosolvan na prowadzenie pojazdów, czy Mucosolvan jest refundowany? - czyli Mucosolvan refundacja, a także interakcje Mucosolvan a karmienie piersią, zalecane Mucosolvan dawkowanie, stosowanie Mucosolvan w ciąży, Mucosolvan opinie o leku, tanie Mucosolvan zamienniki, interakcje leku Mucosolvan a alkohol.

2 opinii o Mucosolvan

Znasz Mucosolvan? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Mucosolvan


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Jest w porządku, raczej warto.

    Autor opinii: Gwidon, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Kiedy zaczyna się coś dziać w okolicach górnych dróg oddechowych zawsze sięgam właśnie po Mucosolvan. Według mnie najskuteczniejszy z dostępnych w tej chwili leków wykrztuśnych, dlatego mogę z czystym sumieniem go polecić. Nigdy nie zdarzyły się mi jakiekolwiek skutki uboczne.

    Autor opinii: agness, dodano: 13 października 2015