Moklar

Średnia ocena:

Moklar to lek przeciwdepresyjny z grupy inhibitorów enzymu monoaminooksydazy. Działa selektywnie, krótko i odwracalnie. Poprzez hamowanie MAO, zwiększa ilość neuroprzekaźników, takich jak dopamina, noradrenalina i serotonina w przestrzeni między komórkami nerwowymi i dzięki temu zapewnia ich lepsze pobudzenie, a co za tym idzie – poprawia nasze samopoczucie. Ponadto, ma także pozytywny wpływ na jakość snu, mimo iż nie jest lekiem uspokajającym ani nasennym. Na pełen efekt terapeutyczny preparatu musimy poczekać od 1 do 3 tygodni. Możemy nabyć go wyłącznie za okazaniem recepty.

Moklar
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Moklar stosujemy u osób dorosłych, w leczeniu różnego rodzaju zespołów depresyjnych, przebiegających z zaburzeniami koncentracji, obniżeniem nastroju i lękami, a także u chorych na fobie społeczne.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Tabletki połykamy, popijając wodą, najlepiej po posiłku. Dawkę i częstotliwość przyjmowania Moklaru ustala lekarz i należy bezwzględnie się do niej stosować, gdyż dla każdego jest ona dobrana indywidualnie.

Możliwe skutki uboczne

Jak wszystkie leki oddziałujące na ośrodkowy układ nerwowy, Moklar może powodować wystąpienie pewnych efektów niepożądanych. Zalicza się do nich: uczucie suchości w ustach, ból i zawroty głowy, zaburzenia snu, skórne reakcje alergiczne, pobudzenie, lęki, problemy żołądkowo-jelitowe, drażliwość, niepokój ruchowy, zaburzenia czucia i problemy ze wzrokiem. Ze względu na możliwość wystąpienia objawów takich jak zawroty głowy czy zaburzenia widzenia, należy zachować dużą ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych. Aby uniknąć niekorzystnych dla organizmu interakcji, podczas terapii zaleca się powstrzymanie od spożywania produktów takich jak: soja, wino, piwo, czekolada, niektóre gatunki sera oraz żywności zawierającej drożdże.

Przeciwwskazania

Moklar nie będzie odpowiednim lekiem na osób uczulonych na któryś z jego składników, a także chorych na nadczynność tarczycy, zaburzenia pracy wątroby lub miewających myśli samobójcze. Pacjenci zażywający jakiekolwiek inne preparaty powinni poinformować o tym lekarza, gdyż Moklar może osłabiać lub zmieniać swoje czy też ich działanie. Stosowanie go przez kobiety w ciąży i karmiące piersią jest możliwe jedynie w stanie najwyższej konieczności i powinno przebiegać pod ścisłą kontrolą medyczną.

Moklar0LekOpinie.pl2014-03-04 12:51:08Moklar to lek przeciwdepresyjny z grupy inhibitorów enzymu monoaminooksydazy. Działa selektywnie, krótko i odwracalnie. Poprzez hamowanie MAO, zwiększa ilość neuroprzekaźników, takich jak dopamina, noradrenalina i serotonina w przestrzeni między komórkami nerwowymi i dzięki temu zapewnia ich lepsze pobudzenie, a co za tym idzie – poprawia nasze samopoczucie. Ponadto, ma także pozytywny wpływ na jakość snu, mimo iż nie jest lekiem uspokajającym ani nasennym. Na pełen efekt terapeutyczny preparatu musimy poczekać od 1 do 3 tygodni. Możemy nabyć go wyłącznie za okazaniem recepty.
Substancja czynna:
moklobemid
Strona zawiera informacje o leku Moklar cena, pobierz Moklar ulotka, dedykowane Moklar forum, wpływ Moklar na prowadzenie pojazdów, czy Moklar jest refundowany? - czyli Moklar refundacja, a także interakcje Moklar a karmienie piersią, zalecane Moklar dawkowanie, stosowanie Moklar w ciąży, Moklar opinie o leku, tanie Moklar zamienniki, interakcje leku Moklar a alkohol.

3 opinii o Moklar

Znasz Moklar? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Moklar


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Moklar /na początku Aurora, potem właśnie Moklar/ zadziałał dobrze za pierwszym na depresję, lęk. Ważne jednak by zacząć od małej dawki. Po trzech latach powrotu do moklobemidu ciężko było go znów zacząć. Otępienie, otumanienie, jak za szybą, spłaszczenie. Niestety to chyba tylko lek jednorazowy, na jeden „rzut”.

    Autor opinii: Nore, dodano: 1 kwietnia 2024
  2. Mimo wielu obaw stosuję jakiś kwartał i póki co efekty są dobrze zauważalne, dlatego też mogę spokojnie polecić.

    Autor opinii: Beda, dodano: 25 kwietnia 2017
  3. Z depresji próbuje się leczyć już kilka lat z różnym skutkiem. Czasem mam spokój na parę miesięcy, ale nie wszystkie leki działają tak jak powinny. Moklar biorę od pół roku, nie mam większych skutków ubocznych i co najważniejsze zacząłem funkcjonować w miarę normalnie. Zacząłem być bardziej aktywny i coraz częściej mam ochotę przebywać z ludźmi. Nie wiem czy za chwilę znów się nie pogorszy, ale w tej chwili mogę stwierdzić, że jestem zadowolony z działania Moklaru.

    Autor opinii: Marek, dodano: 13 października 2015