Minisiston

Średnia ocena:

Minisiston to doustne, dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Zawierają hormony z grupy estronegów i progestagenów, dzięki czemu zapewniają bardzo wysoką ochronę przed ciążą. Hamują uwalnianie komórki jajowej, zmieniają gęstość śluzu szyjki macicy tak, by wytworzyć barierę nieprzenikalną dla plemników oraz pogrubiają śluzówkę macicy, co uniemożliwia zagnieżdżenie się zygoty. Minisiston dostaniemy wyłącznie na receptę.

Minisiston
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek stosujemy w celu zapobiegnięcia ciąży, a także podczas bolesnych krwawień menstruacyjnych i zaburzeń cyklu miesiączkowego.

Dawkowanie

Tabletki przyjmujemy codziennie przez 3 tygodnie, później następuje 7 dni przerwy, podczas której powinno pojawić się krwawienie z odstawienia. Ósmego dnia terapię rozpoczynamy ponownie. Pamiętajmy, że jedynie przyjmowanie tabletek o tej samej porze jest w stanie zapewnić nam pełną skuteczność antykoncepcyjną.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek hormonalny, Minisiston może wywoływać u nas pewne objawy niepożądane. Należą do nich: nudności, wymioty, biegunki lub zaparcia, bóle głowy, migreny, zmiany masy ciała, zaburzenia libido, ból i tkliwość gruczołów piersiowych, nadciśnienie, ból oczu podczas noszenia szkieł kontaktowych, wahania nastroju, zmiany skórne, zaburzenia metabolizmu, nadwrażliwość na promienie słoneczne, zaburzenia zatorowo-zakrzepowe. Podczas pierwszych kilku miesięcy stosowania leku mogą również występować krwawienia i plamienia śródcykliczne. Nie powinny być one powodem do niepokoju.

Przeciwwskazania

Skonsultuj się z lekarzem, jeżeli cierpisz na nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku, a także jeśli cierpisz na schorzenia takie jak: anemia sierpowata, padaczka, porfiria, żylaki, nadciśnienie tętnicze, zakrzepowe zapalenie żył, nieprawidłowy poziom tłuszczów we krwi, nowotwory zależne od hormonów (również jeśli wystąpiły w przeszłości), cukrzycę, niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych, zaburzenia funkcji wątroby. Powiedz o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Minisiston nie może być stosowany przez kobiety będące w ciąży oraz karmiące piersią.

MinisistonunratedLekOpinie.pl2014-01-06 16:59:39Minisiston to doustne, dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Zawierają hormony z grupy estronegów i progestagenów, dzięki czemu zapewniają bardzo wysoką ochronę przed ciążą. Hamują uwalnianie komórki jajowej, zmieniają gęstość śluzu szyjki macicy tak, by wytworzyć barierę nieprzenikalną dla plemników oraz pogrubiają śluzówkę macicy, co uniemożliwia zagnieżdżenie się zygoty. Minisiston dostaniemy wyłącznie na receptę.
Producent:
Jenapharm
Substancja czynna:
etinylestradiol, lewonorgestrel
Strona zawiera informacje o leku Minisiston cena, pobierz Minisiston ulotka, dedykowane Minisiston forum, wpływ Minisiston na prowadzenie pojazdów, czy Minisiston jest refundowany? - czyli Minisiston refundacja, a także interakcje Minisiston a karmienie piersią, zalecane Minisiston dawkowanie, stosowanie Minisiston w ciąży, Minisiston opinie o leku, tanie Minisiston zamienniki, interakcje leku Minisiston a alkohol.

2 opinii o Minisiston

Znasz Minisiston? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Minisiston


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Myślę, że jest trochę za wysoko wycenione. Ale oprócz tego raczej warto. Mi trochę poprawiło się, ale możliwe, że to rzecz zależna od osoby.

  Autor opinii: Diomada, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Jestem zadowolona. Wcześniej stosowałam tabletki antykoncepcyjne Sibilla i często miałam kiepski nastrój, czułam się podrażniona wręcz wpadałam w depresję. Po zmianie na Minisiston nastąpiła duża poprawa nastroju ale dopiero po 3 miesiącu stosowania. Moja waga się wahała i musiałam uważać co jem, żeby nie przytyć. Po tej zmianie przytyłam 3 kilo na tzw. „dzień dobry”, ale ten problem również się ustabilizował.

  Autor opinii: Nitka, dodano: 17 października 2014