Midiana

Średnia ocena:

Midiana to doustny, dwuskładnikowy środek antykoncepcyjny. Zawiera niewielkie ilości dwóch żeńskich hormonów z grupy estrogenów i progestagenów, które razem zapewniają bardzo wysoką ochronę przeciw niechcianej ciąży. Preparat hamuje owulację, wytwarza nieprzekraczalną dla plemników barierę śluzową w okolicy ujścia szyjki macicy, a także pogrubia śluzówkę tego narządu, zapobiegając zagnieżdżeniu się zygoty, w przypadku gdyby doszło do zapłodnienia. Jak każdy lek tego typu, Midiana dostępna jest wyłącznie na receptę.

Midiana
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Doustna antykoncepcja.

Dawkowanie

Tabletki stosujemy doustnie, popijając wodą. Przyjmujemy po jednej tabletce przez 21 dni, później następuje siedmiodniowa przerwa, podczas której powinno pojawić się krwawienie miesięczne. Ósmego dnia na nowo rozpoczynamy przyjmowanie leku. Podczas stosowania doustnej antykoncepcji kluczowe jest zażywanie tabletek o zbliżonej godzinie. Jeśli przerwa między kolejnymi dawkami leku jest dłuższa niż 36 godzin, należy założyć, że ich skuteczność została osłabiona i przez kolejne 7 dni stosować inne metody antykoncepcyjne.

Możliwe skutki uboczne

Ze względu na ingerencję w nasz układ hormonalny, Midiana może powodować pewne efekty niepożądane. Należą do nich: bóle głowy, pogorszenie nastroju, migreny, krwawienia śródcykliczne, ból piersi, grzybicze zakażenia pochwy, upławy, wymioty, trądzik, egzema, obniżenie libido, zmiany ciśnienia tętniczego krwi, zmiany masy ciała, świąd, zapalenie pochwy, zatrzymanie wody w organizmie, zakrzepy krwi, mlekotok, upośledzenie słuchu lub astma.

Przeciwwskazania

Leku nie powinny przyjmować kobiety uczulone na którykolwiek z jego składników. Pacjentki cierpiące na zaburzenia krzepnięcia krwi, nadciśnienie tętnicze, niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych, nietolerancję niektórych cukrów, nowotwory zależne od hormonów powinny poinformować o swoim stanie ginekologa. Należy także powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych lekach, ponieważ wiele z nich nie może być stosowanych równocześnie z doustną antykoncepcją. Preparatu Midiana nie mogą przyjmować kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Midiana0LekOpinie.pl2014-02-21 21:30:50Midiana to doustny, dwuskładnikowy środek antykoncepcyjny. Zawiera niewielkie ilości dwóch żeńskich hormonów z grupy estrogenów i progestagenów, które razem zapewniają bardzo wysoką ochronę przeciw niechcianej ciąży. Preparat hamuje owulację, wytwarza nieprzekraczalną dla plemników barierę śluzową w okolicy ujścia szyjki macicy, a także pogrubia śluzówkę tego narządu, zapobiegając zagnieżdżeniu się zygoty, w przypadku gdyby doszło do zapłodnienia. Jak każdy lek tego typu, Midiana dostępna jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Richter Gedeon
Substancja czynna:
drospirenon, etinylestradiol
Strona zawiera informacje o leku Midiana cena, pobierz Midiana ulotka, dedykowane Midiana forum, wpływ Midiana na prowadzenie pojazdów, czy Midiana jest refundowany? - czyli Midiana refundacja, a także interakcje Midiana a karmienie piersią, zalecane Midiana dawkowanie, stosowanie Midiana w ciąży, Midiana opinie o leku, tanie Midiana zamienniki, interakcje leku Midiana a alkohol.

3 opinii o Midiana

Znasz Midiana? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Midiana


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Stosuję i polecam. Pozdrowienia.

  Autor opinii: Józefat, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Używam Midiany już 13 dni i już zauważyłam u siebie pozytywną poprawę samopoczucia a w szczególności obniżonego nastroju. Nie mam żadnych z wymienionych skutków ubocznych w ulotce. Dziękuję.

  Autor opinii: Anna, dodano: 11 maja 2015
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Używam Midiany już trzeci rok i jestem mega zadowolona :)
  Mam przepiękną cerę, za co bardzo sobie chwalę ten lek. Zero skutków ubocznych, czasem zdarza się lekki dyskomfort w okolicy podbrzusza, tak jak przy okresie, ale taki objaw był na samym początku zażywania leku. Nie przytyłam :)
  Ogólnie jestem bardzo zadowolona.

  Autor opinii: ania, dodano: 13 sierpnia 2014