Microgynon

Średnia ocena:

Microgynon to tabletki o działaniu antykoncepcyjnym. Zawierają w swoim składzie dwa hormony: etinylestradiol i lewonorgestrel należące do grupy kolejno estrogenów i progestagenów, dzięki czemu bardzo skutecznie zapobiegają ciąży. Hamują owulację, zmieniają konsystencję śluzu szyjki macicy tak, by wytworzyć barierę nieprzenikalną dla plemników, a w razie gdyby doszło do zapłodnienia, zwiększają grubość śluzówki macicy i dzięki temu uniemożliwiają zagnieżdżenie się zygoty.

Microgynon
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek stosuje się w celu uniknięcia niechcianej ciąży.

Dawkowanie

Przez 21 dni przyjmujemy doustnie tabletkę, popijając ją niewielką ilością wody, potem następuje 7 dni przerwy. 2-3 dni po odstawieniu tabletek powinno pojawić się krwawienie miesięczne. Po upływie tygodnia kurację rozpoczynamy na nowo. Pamiętajmy, aby przyjmować lek mniej więcej o tej samej porze, ponieważ jest to bardzo ważne dla zachowania pełnej skuteczności antykoncepcyjnej.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek hormonalny, Microgynon może wywoływać pewne efekty niepożądane. Należą do nich: krwawienia śródcykliczne, które powinny zaniknąć po kilku miesiącach, problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności lub wymioty, bolesność piersi, zwiększenie ciśnienia, migreny, nastroje depresyjne, zmiany w metabolizmie, nietolerancja szkieł kontaktowych, a także różnego rodzaju zmiany skórne.

Przeciwwskazania

Skonsultuj się z lekarzem, jeżeli masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. Poinformuj go o wszystkich lekach, które obecnie przyjmujesz, nawet tych bez recepty (wiele z nich może wpływać na skuteczność doustnej antykoncepcji), a także jeśli cierpisz na choroby takie jak: padaczka, porfiria, cukrzyca, nadciśnienie, żylaki, schorzenia układu krwionośnego, zaburzony poziom lipidów we krwi, niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych, guzy zależne od hormonów. Leku nie należy przyjmować w ciąży ani karmiąc piersią.

MicrogynonunratedLekOpinie.pl2013-11-10 20:04:30Microgynon to tabletki o działaniu antykoncepcyjnym. Zawierają w swoim składzie dwa hormony: etinylestradiol i lewonorgestrel należące do grupy kolejno estrogenów i progestagenów, dzięki czemu bardzo skutecznie zapobiegają ciąży. Hamują owulację, zmieniają konsystencję śluzu szyjki macicy tak, by wytworzyć barierę nieprzenikalną dla plemników, a w razie gdyby doszło do zapłodnienia, zwiększają grubość śluzówki macicy i dzięki temu uniemożliwiają zagnieżdżenie się zygoty.
Producent:
Bayer
Substancja czynna:
etinylestradiol, lewonorgestrel
Strona zawiera informacje o leku Microgynon cena, pobierz Microgynon ulotka, dedykowane Microgynon forum, wpływ Microgynon na prowadzenie pojazdów, czy Microgynon jest refundowany? - czyli Microgynon refundacja, a także interakcje Microgynon a karmienie piersią, zalecane Microgynon dawkowanie, stosowanie Microgynon w ciąży, Microgynon opinie o leku, tanie Microgynon zamienniki, interakcje leku Microgynon a alkohol.

2 opinii o Microgynon

Znasz Microgynon? Napisz opinię!

 1. Mi chyba pomogło, ale może to sprawa indywidualna. W każdym razie spróbować zawsze należy. Jeśli o moją osobę chodzi to polecam. Pozdrawiam!

  Autor opinii: Przybyczest, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Biorę je od kilku lat i są to moje pierwsze tabletki. Jestem prawie całkowicie zadowolona. Jedyne minusy to wzrost wagi, ale prawdopodobnie tabletki nie są jedynym tego powodem. Dodatkowo bardzo sporadycznie mam wahania nastroju, czasem zdarza się nerwowość i tutaj podejrzewam, że jest to już wynikiem ich działania bo mogę zaobserwować pewną prawidłowość co do czasu występowania tych skutków, ale ogólnie jak najbardziej polecam.

  Autor opinii: Mira, dodano: 20 listopada 2014


Napisz swoją opinię o Microgynon


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność