Metafen

Średnia ocena:

Metafen to lek stworzony na bazie dwóch składników – paracetamolu i ibuprofenu. Zapewnia efekt przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. Dzięki połączeniu tych dwóch substancji działa zarówno obwodowo (zawarty w nim ibuprofen hamuje wystąpienie stanu zapalnego, obniża temperaturę ciała oraz zapobiega agregacji płytek krwi), jak i ośrodkowo (paracetamol blokuje przekazywanie bodźców bólowych przez rdzeń kręgowy). Efekt zażycia leku pojawia się szybciej i trwa dłużej niż w przypadku stosowania oddzielnie zawartych w nim składników. Możemy kupić go bez recepty.

Metafen
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Metafen stosujemy w celu obniżenia gorączki, w infekcjach górnych dróg oddechowych, w bólach pooperacyjnych, różnego rodzaju schorzeniach reumatycznych i zwyrodnieniowych, takich jak: zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zapalenie gości i stawów, w stanach zapalnych tkanek miękkich, do których należą: gościec, zapalenie torebki stawowej, zapalenie mięśni i ścięgien oraz we wszelkiego rodzaju innych dolegliwościach bólowych.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Tabletki połykamy, popijając dużą ilością wody, najlepiej po posiłku. Młodzieży i dzieciom powyżej 12. roku życia podajemy 1 tabletkę, a w razie gdyby dolegliwości bólowe nie ustąpiły, możemy powtórzyć tę dawkę jeszcze 2 razy w ciągu doby. W przypadku dorosłych zalecana dawka to 1-2 tabletki do 3 razy na dobę. Należy nie przekraczać maksymalnej dawki dziennej, która w przypadku dzieci i młodzieży wynosi 3 tabletki, a w przypadku dorosłych – 6.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek o podobnym działaniu, Metafen może wywołać u części osób efekty niepożądane. Należą do nich: kolka nerkowa, bóle brzucha, nudności, wymioty, zaparcia, biegunki, martwica brodawek nerkowych, ból i zawroty głowy, ostra niewydolność nerek, uszkodzenie wątroby, skórne reakcje alergiczne, napad astmy oskrzelowej, znaczne obniżenie ciśnienia tętniczego oraz, przy długotrwałym stosowaniu, krwawienia z przewodu pokarmowego lub owrzodzenie jego błony śluzowej. Aby uniknąć groźnych dla zdrowia objawów, podczas kuracji Metafenem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu oraz zażywania leków na bazie paracetamolu.

Przeciwwskazania

Osoby cierpiące na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, obniżoną krzepliwość krwi, astmę oskrzelową, schorzenia nerek, wątroby, a także choroby układu krążenia, powinny poinformować o swoim stanie lekarza. Należy także zgłosić fakt przyjmowania wszystkich innych leków, ponieważ wiele z nich może zmieniać swoje działanie w połączeniu z Metafenem. Preparatu nie wolno stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, gdyż przenika on przez łożysko i do mleka matki.

Metafen0LekOpinie.pl2014-02-21 21:43:08Metafen to lek stworzony na bazie dwóch składników – paracetamolu i ibuprofenu. Zapewnia efekt przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. Dzięki połączeniu tych dwóch substancji działa zarówno obwodowo (zawarty w nim ibuprofen hamuje wystąpienie stanu zapalnego, obniża temperaturę ciała oraz zapobiega agregacji płytek krwi), jak i ośrodkowo (paracetamol blokuje przekazywanie bodźców bólowych przez rdzeń kręgowy). Efekt zażycia leku pojawia się szybciej i trwa dłużej niż w przypadku stosowania oddzielnie zawartych w nim składników. Możemy kupić go bez recepty.
Producent:
Polpharma
Substancja czynna:
ibuprofen, paracetamol
Strona zawiera informacje o leku Metafen cena, pobierz Metafen ulotka, dedykowane Metafen forum, wpływ Metafen na prowadzenie pojazdów, czy Metafen jest refundowany? - czyli Metafen refundacja, a także interakcje Metafen a karmienie piersią, zalecane Metafen dawkowanie, stosowanie Metafen w ciąży, Metafen opinie o leku, tanie Metafen zamienniki, interakcje leku Metafen a alkohol.

2 opinii o Metafen

Znasz Metafen? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Metafen


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mi niezbyt pomógł, ale może u innych osób będzie lepiej.

    Autor opinii: Carmen, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Działa naprawdę szybko i radzi sobie chyba z każdym bólem, nawet migrenowym. Niestety trzeba uważać na skutki uboczne, bo choć mi nic nie było, kilku znajomych miało spore problemy po jego zażyciu.

    Autor opinii: Ola, dodano: 7 września 2015