Mercilon

Średnia ocena:

Mercilon to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Zawierają hormony z grupy estrogenów i progestagenów, które przy właściwym stosowaniu zapewniają bardzo wysoką ochronę przed niechcianą ciążą. Takie połączenie hormonów nie dopuszcza do owulacji, zagęszcza śluz szyjki macicy, wytwarzając barierę dla plemników, a także pogrubia błonę śluzową macicy, by uniemożliwić zagnieżdżenie się w niej zygoty. Jak wszystkie tabletki antykoncepcyjne, Mercilon dostępny jest wyłącznie na receptę.

Mercilon
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek stosujemy w celu uniknięcia ciąży.

Dawkowanie

Tabletki przyjmujemy doustnie przez 21 dni, później następuje tydzień przerwy, podczas którego powinno wystąpić krwawienie miesięczne. Ósmego dnia wznawiamy terapię. Kluczowe jest, aby tabletki zażywać o tej samej porze, bo tylko w ten sposób zostanie zachowana pełna skuteczność ich działania.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek działający na naszą gospodarkę hormonalną, Mercilon może wywoływać efekty uboczne. Należą do nich: krwawienia i plamienia śródcykliczne, tkliwość, powiększenie i ból gruczołów piersiowych, nudności, wymioty, zaostrzenie endometriozy i niektórych zakażeń pochwy, kamica żółciowa, żółtaczka zastoinowa, powiększenie istniejących mięśniaków lub włókniaków macicy, podwyższenie ciśnienia tętniczego, zakrzepica, wysypki skórne, ostuda, rumień guzowaty, nietolerancja soczewek kontaktowych, zwiększenie masy ciała, depresja, zatrzymanie wody w organizmie, migreny, bóle głowy, zwiększenie stężenia glukozy we krwi.

Przeciwwskazania

Skonsultuj się z lekarzem, jeżeli masz uczulenie na któryś ze składników leku, chorujesz na cukrzycę, masz problemy z wątrobą, niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych, nowotwór zależny od hormonów (również w przeszłości). Powiedz o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, gdyż wiele z nich nie może być stosowanych równocześnie z doustną antykoncepcją. Mercilon nie może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

MercilonunratedLekOpinie.pl2013-12-20 20:17:28Mercilon to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Zawierają hormony z grupy estrogenów i progestagenów, które przy właściwym stosowaniu zapewniają bardzo wysoką ochronę przed niechcianą ciążą. Takie połączenie hormonów nie dopuszcza do owulacji, zagęszcza śluz szyjki macicy, wytwarzając barierę dla plemników, a także pogrubia błonę śluzową macicy, by uniemożliwić zagnieżdżenie się w niej zygoty. Jak wszystkie tabletki antykoncepcyjne, Mercilon dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Organon
Substancja czynna:
dezogestrel, etinylestradiol
Strona zawiera informacje o leku Mercilon cena, pobierz Mercilon ulotka, dedykowane Mercilon forum, wpływ Mercilon na prowadzenie pojazdów, czy Mercilon jest refundowany? - czyli Mercilon refundacja, a także interakcje Mercilon a karmienie piersią, zalecane Mercilon dawkowanie, stosowanie Mercilon w ciąży, Mercilon opinie o leku, tanie Mercilon zamienniki, interakcje leku Mercilon a alkohol.

3 opinii o Mercilon

Znasz Mercilon? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Mercilon


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Nie wiem czy należy zarekomendować ten środek. Najlepiej sprawdzić samodzielnie.

  Autor opinii: Natanael, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność Brak ocen

  Tabletki antykoncepcyjne Mercilon stosuję już dwa lata i działają naprawdę dobrze, bo nie doczekałam się potomstwa ;) Niestety jak niemal każde hormony mają pewne skutki uboczne, u mnie była to przede wszystkim suchość pochwy, ale moja koleżanka sporo przytyła, dlatego szybko zmieniła je na inne i udało jej się wrócić do dawnej figury.

  Autor opinii: Ola, dodano: 7 września 2015
 3. Przyjmowałam Mercilon przez 3 miesiące, niestety musiałam go odstawić z powodu zbyt silnych bólów brzucha i głowy. Niestety nie dla mnie.

  Autor opinii: Angelika, dodano: 3 września 2014