Mecortolon

Średnia ocena:Brak ocen

Mecortolon to lek z grupy glikokortykosteroidów o działaniu przeciwzapalnym, przeciwświądowym i przeciwuczuleniowym. Stworzony został na bazie piwolonu prednizolonu, który łagodzi uciążliwe objawy różnego pochodzenia zmian skórnych, takie jak świąd, pieczenie, ból oraz stany zapalne. Dostępny jest w postaci kremu, wyłącznie za okazaniem recepty.

Mecortolon
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat stosujemy u pacjentów, którzy ukończyli 2. rok życia, cierpiących na: zapalenia skóry na tle alergicznym, kontaktowym, łojotokowym, łuszczycowym, liszaj płaski, rumień wielopostaciowy, świerzbiączka, toczeń rumieniowaty, różne postacie wyprysku, odczyny pojawiające się po ukąszeniu przez owada oraz pokrzywkę.

Dawkowanie

Mecortolon stosujemy miejscowo na zmienione chorobowo miejsce. Terapię rozpoczynamy od aplikacji kremu 2-3 razy na dobę, później natomiast ograniczamy się do stosowania go maksymalnie dwa razy dziennie. Pamiętajmy, że kuracja nie powinna trwać dłużej niż dwa tygodnie, zaś w przypadku zmian na skórze twarzy – nie dłużej niż siedem dni.

Możliwe skutki uboczne

Jeśli stosujemy lek zgodnie z zaleceniami, nie powinniśmy doświadczyć praktycznie żadnych niepożądanych reakcji – sporadycznie może wystąpić podrażnienie skóry o niewielkim nasileniu.

Przeciwwskazania

Preparatu nie powinni używać pacjenci nadwrażliwi na którykolwiek z jego składników, a także na inne leki glikokortykosteroidowe. Osoby cierpiące na trądzik różowaty, trądzik zwykły, bakteryjne, wirusowe lub grzybicze zakażenia skóry, zapalenie skóry wokół ust, nowotwory lub stany przednowotworowe skóry powinny poinformować o swoim stanie lekarza dermatologa. Preparat nie powinien być stosowany w okresie ciąży i laktacji.

Mecortolon0LekOpinie.pl2014-11-28 21:20:20Mecortolon to lek z grupy glikokortykosteroidów o działaniu przeciwzapalnym, przeciwświądowym i przeciwuczuleniowym. Stworzony został na bazie piwolonu prednizolonu, który łagodzi uciążliwe objawy różnego pochodzenia zmian skórnych, takie jak świąd, pieczenie, ból oraz stany zapalne. Dostępny jest w postaci kremu, wyłącznie za okazaniem recepty.
Producent:
Pharmaswiss
Substancja czynna:
prednizolon
Strona zawiera informacje o leku Mecortolon cena, pobierz Mecortolon ulotka, dedykowane Mecortolon forum, wpływ Mecortolon na prowadzenie pojazdów, czy Mecortolon jest refundowany? - czyli Mecortolon refundacja, a także interakcje Mecortolon a karmienie piersią, zalecane Mecortolon dawkowanie, stosowanie Mecortolon w ciąży, Mecortolon opinie o leku, tanie Mecortolon zamienniki, interakcje leku Mecortolon a alkohol.

1 opinia o Mecortolon

Znasz Mecortolon? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Mecortolon


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Uważam, że jest lekko zbyt wysoko wycenione. Ale poza tym muszę polecić. Mi chyba ulżyło, lecz może to rzecz zależna od osoby.

    Autor opinii: Nadia, dodano: 25 kwietnia 2017