Marvelon

Średnia ocena:

Marvelon to dwuskładnikowy środek antykoncepcyjny. Zawiera dwie substancje czynne – hormony z grupy estrogenów i progestagenów, które zapewniają prawie stuprocentowe zabezpieczenie przed ciążą. Hormony te hamują owulację, zwiększają gęstość śluzu szyjki macicy, co wytwarza naturalną barierę dla plemników, a także pogrubiają błonę śluzową macicy, co uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka w przypadku, gdyby doszło do zapłodnienia.

Marvelon
Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
Opłacalność

Wskazania

Lek stosujemy w celu antykoncepcyjnym.

Dawkowanie

Marvelon przyjmujemy codziennie przez 21 dni, mniej więcej o tej samej porze. Później następuje tygodniowa przerwa, po czym ósmego dnia rozpoczynamy kurację na nowo. Tabletkę przyjmujemy doustnie, popijając wodą. Ważne jest, by pamiętać o połykaniu jej mniej więcej o tej samej porze, w razie kiedy odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami leku jest dłuższy niż 36 godzin, skuteczność antykoncepcyjna mogła zostać zmniejszona. Należy wtedy przez kolejne 7 dni stosować inne metody zapobiegania ciąży.

Możliwe skutki uboczne

Podczas pierwszych kilku cykli mogą pojawić się u nas krwawienia i plamienia z dróg rodnych. Powinny one samoczynnie ustąpić najpóźniej po 5 miesiącach. Ponadto u kobiet stosujących Marvelon odnotowano niekiedy występowanie efektów niepożądanych takich jak nudności, wymioty, alergiczne zmiany skórne, zmiany poziomu cukru we krwi, nadciśnienie, podrażnienie oczu w przypadku noszenia szkieł kontaktowych, migreny, depresję, zwiększenie masy ciała, zmiany metaboliczne oraz zmiany w obrębie gruczołów piersiowych. Sporadycznie pojawiały się choroby wątroby, nowotwory zależne od hormonów lub też różnego rodzaju zatory i zakrzepice.

Przeciwwskazania

Nie powinnaś stosować Marvelonu, jeżeli cierpisz na nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników, jeżeli chorujesz na nowotwór o podłożu hormonalnym lub też jesteś młodą dziewczyną o nieregularnych cyklach miesiączkowych. Poinformuj swojego lekarza w przypadku gdy chorujesz na cukrzycę, porfirię, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, występują u Ciebie krwawienia z dróg rodnych nieznanego pochodzenia, jeżeli podczas ciąży lub leczenia steroidami przebyłaś żółtaczkę, gdy masz problemy z wątrobą lub sercem, cierpisz na nadciśnienie. Powiedz lekarzowi o wszystkich lekach, które przyjmujesz, nawet tych bez recepty. Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

MarvelonunratedLekOpinie.pl2013-11-05 19:18:47Marvelon to dwuskładnikowy środek antykoncepcyjny. Zawiera dwie substancje czynne – hormony z grupy estrogenów i progestagenów, które zapewniają prawie stuprocentowe zabezpieczenie przed ciążą. Hormony te hamują owulację, zwiększają gęstość śluzu szyjki macicy, co wytwarza naturalną barierę dla plemników, a także pogrubiają błonę śluzową macicy, co uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka w przypadku, gdyby doszło do zapłodnienia.
Producent:
InPharm Organon
Substancja czynna:
dezogestrel, etinylestradiol
Strona zawiera informacje o leku Marvelon cena, pobierz Marvelon ulotka, dedykowane Marvelon forum, wpływ Marvelon na prowadzenie pojazdów, czy Marvelon jest refundowany? - czyli Marvelon refundacja, a także interakcje Marvelon a karmienie piersią, zalecane Marvelon dawkowanie, stosowanie Marvelon w ciąży, Marvelon opinie o leku, tanie Marvelon zamienniki, interakcje leku Marvelon a alkohol.

2 opinii o Marvelon

Znasz Marvelon? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Marvelon


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dla mnie w miarę ujdzie.

    Autor opinii: Metody, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Skuteczność Brak ocenBez skutków ubocznych Brak ocenOpłacalność

    Ja niestety musiałam odstawić i to w połowie miesiąca. Miałam bardzo dużo objawów ubocznych jak na przykład plamienia w środku cyklu, niesamowicie męczący PMS i dużą bolesność piersi. Wprawdzie po cichu liczyłam, że po jakimś czasie mój organizm w końcu się do tego przyzwyczai, ale niestety nic z tego. Musiałam odstawić Marvelon na dobre i poprosić gina o inne tabletki. Nie napiszę „nie polecam” bo dla innych może działać OK.

    Autor opinii: Aga, dodano: 20 listopada 2014