Malarone

Średnia ocena:Brak ocen

Malarone jest lekiem o działaniu biobójczym, ukierunkowanym na zwalczanie oraz profilaktykę zakażeń schizontami pierwotniaka Plasmodium falciparum, odpowiedzialnymi za rozwinięcie się zimnicy. Zawiera w swoim składzie atowakwon + proguanil, których połączone działanie uniemożliwia pasożytowi syntezę niezbędnych do życia zasad azotowych – pirymidyn. Zaburzony zostaje także transport elektronów w mitochondriach pierwotniaka, co sprawia, że nie może on normalnie funkcjonować, rozmnażać się oraz przechodzić w kolejne stadia rozwojowe. Preparat dostępny jest wyłącznie na receptę.

Malarone
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek jest przeznaczony dla pacjentów cierpiących na ostrą fazę niepowikłanej zimnicy, wywołanej przez pierwotniaka Plasmodium falciparum, a także w celu zapobiegania zakażeniom tą chorobą podczas na przykład wyjazdu na tereny, gdzie ona występuje.

Dawkowanie

Malarone zażywamy doustnie. Tabletkę połykamy najlepiej podczas posiłku bądź z napojem zawierającym w sobie mleko. Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania leku dla każdego jest ustalane indywidualnie przez lekarza i zależy między innymi od wieku oraz masy ciała.

Możliwe skutki uboczne

Część pacjentów będących w trakcie terapii omawianym preparatem uskarżała się na efekty niepożądane, do których należały: bóle głowy, bóle brzucha, wymioty, biegunki, jadłowstręt, nudności, kaszel, niedokrwistość, gorączka, bezsenność, reakcje alergiczne, wypadanie włosów, zapalenie oraz owrzodzenia śluzówki jamy ustnej, a także zwiększenie aktywności amylazy trzustkowej oraz enzymów wątrobowych.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinni sięgać pacjenci nadwrażliwi na którykolwiek z jego składników, a także cierpiący na poważne choroby nerek. Ważne jest, by kobiety w ciąży i karmiące piersią poinformowały o swoim stanie lekarza. Pamiętajmy także o zgłoszeniu faktu przyjmowania jakichkolwiek innych leków, nawet tych dostępnych bez recepty.

Malarone0LekOpinie.pl2014-08-30 21:17:19Malarone jest lekiem o działaniu biobójczym, ukierunkowanym na zwalczanie oraz profilaktykę zakażeń schizontami pierwotniaka Plasmodium falciparum, odpowiedzialnymi za rozwinięcie się zimnicy. Zawiera w swoim składzie atowakwon + proguanil, których połączone działanie uniemożliwia pasożytowi syntezę niezbędnych do życia zasad azotowych – pirymidyn. Zaburzony zostaje także transport elektronów w mitochondriach pierwotniaka, co sprawia, że nie może on normalnie funkcjonować, rozmnażać się oraz przechodzić w kolejne stadia rozwojowe. Preparat dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
GlaxoSmithKline
Substancja czynna:
atowakwon, proguanil
Przeznaczenie:
Strona zawiera informacje o leku Malarone cena, pobierz Malarone ulotka, dedykowane Malarone forum, wpływ Malarone na prowadzenie pojazdów, czy Malarone jest refundowany? - czyli Malarone refundacja, a także interakcje Malarone a karmienie piersią, zalecane Malarone dawkowanie, stosowanie Malarone w ciąży, Malarone opinie o leku, tanie Malarone zamienniki, interakcje leku Malarone a alkohol.

1 opinia o Malarone

Znasz Malarone? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Malarone


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dopiero zaczynam brać. Za jakiś czas wkleję więcej informacji.

    Autor opinii: Klaudian, dodano: 25 kwietnia 2017