Losagen

Średnia ocena:Brak ocen

Losagen to lek, obniżający ciśnienie tętnice krwi. Powstał na bazie losartanu potasu – substancji należącej do grupy inhibitorów receptora angiotensyny II, popularnie zwanych sartanami. Jego mechanizm działania polega na zmniejszeniu syntezy związków odpowiedzialnych za skurcz naczyń. Przez rozszerzone naczynia krew płynie wolniej i obniża się jej ciśnienie. Lek możemy zakupić w postaci tabletek, wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Losagen może być stosowany przez pacjentów dorosłych, cierpiących na samoistne nadciśnienie tętnicze, a także na niewydolność serca. Można przyjmować go zarówno w monoterapii, jak i w połączeniu z preparatami o innych mechanizmach działania.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie. Tabletkę połykamy i popijamy dużą ilością wody. Decyzję dotyczącą dawkowania Losagenu podejmuje lekarz i należy ściśle przestrzegać jego wskazań.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów regularnie zażywających Losagen mogą wystąpić efekty niepożądane kuracji, takie jak: bóle i zawroty głowy, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, bóle mięśni, pleców, kończyn, bezsenność, kaszel, zapalenie zatok obocznych nosa, zaburzenia funkcjonowania wątroby, osłabienie, senność, bóle w klatce piersiowej, kołatania serca, dławica piersiowa, skórne reakcje alergiczne oraz zmiany w obrazie morfologicznym krwi.

Przeciwwskazania

Leku nie należy podawać pacjentom nadwrażliwym na którykolwiek z jego składników. Jest on również przeciwwskazany w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Losagen0LekOpinie.pl2017-02-06 13:31:19Losagen to lek, obniżający ciśnienie tętnice krwi. Powstał na bazie losartanu potasu – substancji należącej do grupy inhibitorów receptora angiotensyny II, popularnie zwanych sartanami. Jego mechanizm działania polega na zmniejszeniu syntezy związków odpowiedzialnych za skurcz naczyń. Przez rozszerzone naczynia krew płynie wolniej i obniża się jej ciśnienie. Lek możemy zakupić w postaci tabletek, wyłącznie na receptę.
Producent:
Generics
Substancja czynna:
losartan potasu
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Losagen cena, pobierz Losagen ulotka, dedykowane Losagen forum, wpływ Losagen na prowadzenie pojazdów, czy Losagen jest refundowany? - czyli Losagen refundacja, a także interakcje Losagen a karmienie piersią, zalecane Losagen dawkowanie, stosowanie Losagen w ciąży, Losagen opinie o leku, tanie Losagen zamienniki, interakcje leku Losagen a alkohol.

1 opinia o Losagen

Znasz Losagen? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Losagen


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy to w normie, że po przyjęciu tego środka miewam dolegliwości z układem pokarmowym? Czy jeszcze jakaś osoba tak ma?

    Autor opinii: Dominik, dodano: 25 kwietnia 2017