Lorista

Średnia ocena:Brak ocen

Lorista to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi, należący do grupy antagonistów receptora angiotensynowego AT1. Poprzez zablokowanie aktywności enzymu – angiotensyny, naczynia krwionośne organizmu ulegają rozkurczowi, co obniża ciśnienie krwi. Dużą zaletą leku jest to, że jako jedyny ze swojej grupy może być stosowany u pacjentów cierpiących na dnę moczanową, gdyż nie zaburza mechanizmu usuwania kwasu moczowego z organizmu. Dostępny jest wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lorista stosowana jest u pacjentów dorosłych oraz u dzieci od 6. roku życia cierpiących na pierwotne nadciśnienie tętnicze, choroby nerek skojarzone z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą typu II białkomoczem, przewlekłą niewydolność serca oraz profilaktycznie w celu obniżenia ryzyka wystąpienia udaru u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym oraz przerostem lewej komory serca. Może być podawana zarówno w monoterapii jak i w skojarzeniu z innymi lekami hipotensyjnymi.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie, ściśle według wskazań lekarza.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie kuracji u części pacjentów mogą wystąpić następujące efekty niepożądane: bóle i zawroty głowy, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, bóle mięśni, pleców, kończyn, bezsenność, kaszel, zapalenie zatok obocznych nosa, osłabienie, senność, bóle w klatce piersiowej, kołatania serca, dławica piersiowa, skórne reakcje alergiczne, obrzęki, omdlenia, zapalenie wątroby, zaburzenia rytmu pracy serca oraz zaburzenia w obrazie morfologicznym krwi.

Przeciwwskazania

Lek jest przeciwwskazany u pacjentów nadwrażliwych na choć jedną z występujących w nim substancji, cierpiących na ciężkie zaburzenia czynności wątroby, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Lorista0LekOpinie.pl2015-06-27 19:47:10Lorista to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi, należący do grupy antagonistów receptora angiotensynowego AT1. Poprzez zablokowanie aktywności enzymu – angiotensyny, naczynia krwionośne organizmu ulegają rozkurczowi, co obniża ciśnienie krwi. Dużą zaletą leku jest to, że jako jedyny ze swojej grupy może być stosowany u pacjentów cierpiących na dnę moczanową, gdyż nie zaburza mechanizmu usuwania kwasu moczowego z organizmu. Dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
KRKA
Substancja czynna:
losartan potasu
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Lorista cena, pobierz Lorista ulotka, dedykowane Lorista forum, wpływ Lorista na prowadzenie pojazdów, czy Lorista jest refundowany? - czyli Lorista refundacja, a także interakcje Lorista a karmienie piersią, zalecane Lorista dawkowanie, stosowanie Lorista w ciąży, Lorista opinie o leku, tanie Lorista zamienniki, interakcje leku Lorista a alkohol.

1 opinia o Lorista

Znasz Lorista? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Lorista


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy to w normie, że po przyjęciu tego preparatu mam dolegliwości z układem trawiennym? Czy jeszcze jakaś osoba tak miewa?

    Autor opinii: Boleczest, dodano: 25 kwietnia 2017