Logest

Średnia ocena:

Logest to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Zawierają one dwa hormony: etinyloestradiol z grupy estrogenów oraz gestoden – progesteron, dzięki czemu zapewniają bardzo wysoką ochronę przed niechcianą ciążą. Lek ten hamuje owulację, nie pozwala plemnikom wniknąć do macicy poprzez wytworzenie bariery ze śluzu szyjkowego, a także pogrubia błonę śluzową macicy tak, by nie dopuścić do zagnieżdżenia się w niej zygoty w przypadku gdyby doszło do zapłodnienia.

Logest
Średnia ocena (z 5 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Zastosowaniem Logestu jest doustna antykoncepcja.

Dawkowanie

Tabletki przyjmujemy codziennie przez 21 dni, o tej samej porze. Następnie przerywamy terapię na tydzień i wtedy powinno pojawić się krwawienie miesięczne. Ósmego dnia na nowo rozpoczynamy przyjmowanie tabletek.

Możliwe skutki uboczne

U części kobiet stosujących Logest występowały efekty niepożądane, takie jak: nudności, wymioty, biegunki lub zaparcia, migreny, nietolerancja soczewek kontaktowych, ból i tkliwość w obrębie gruczołów piersiowych, depresja oraz zaburzenia zakrzepowo-zatorowe. W ciągu pierwszych kilku miesięcy przyjmowania leku mogą pojawiać się krwawienia śródcykliczne – nie powinny one być powodem do niepokoju, ponieważ w ten sposób organizm przyzwyczaja się do przyjmowanej dawki hormonów.

Przeciwwskazania

Logest prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie odpowiedni, jeżeli masz nadwrażliwość na któryś z jego składników. Poinformuj lekarza w przypadku gdy cierpisz na różnorodne schorzenia układu sercowo-naczyniowego oraz miewasz krwawienia z dróg rodnych nieznanego pochodzenia. Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, ponieważ wiele z nich nie może być stosowanych równolegle z doustną antykoncepcją. Lek nie może być podawany kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Logest0LekOpinie.pl2014-02-09 01:36:25Logest to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Zawierają one dwa hormony: etinyloestradiol z grupy estrogenów oraz gestoden – progesteron, dzięki czemu zapewniają bardzo wysoką ochronę przed niechcianą ciążą. Lek ten hamuje owulację, nie pozwala plemnikom wniknąć do macicy poprzez wytworzenie bariery ze śluzu szyjkowego, a także pogrubia błonę śluzową macicy tak, by nie dopuścić do zagnieżdżenia się w niej zygoty w przypadku gdyby doszło do zapłodnienia.
Producent:
Bayer InPharm
Substancja czynna:
etinylestradiol, gestoden
Strona zawiera informacje o leku Logest cena, pobierz Logest ulotka, dedykowane Logest forum, wpływ Logest na prowadzenie pojazdów, czy Logest jest refundowany? - czyli Logest refundacja, a także interakcje Logest a karmienie piersią, zalecane Logest dawkowanie, stosowanie Logest w ciąży, Logest opinie o leku, tanie Logest zamienniki, interakcje leku Logest a alkohol.

4 opinii o Logest

Znasz Logest? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Logest


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Zażywam i mogę polecić. Pozdrowienia.

  Autor opinii: Uniegost, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Brałam Logest kilka lat wszystko było ok nawet schudłam 3kg ale do czasu… Ni stąd ni zowąd miałam straszne boleści piersi, czułam się opuchnięta, a co najgorsze w trakcie przyjmowania tabletek krwawiłam plus krwawienie z odstawienia. Masakra, normalnie nie wiem co się stało a tak było dobrze :(

  Autor opinii: Anonim, dodano: 25 sierpnia 2015
 3. Logest to pierwsze tabletki anty, które przyjmowałam. Slużyły mi dobrze przez prawie rok. Zmieniłam je na Teenię.

  Autor opinii: Angelika, dodano: 3 września 2014
 4. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Lek jest skuteczny. Brałam go 4 miesiące, w pierwszym wystąpił u mnie ból piersi (ale znośny), a w drugim stały się większe (i wtedy były już obolałe, to nie było ok.) Później te objawy ustąpiły. W pierwszym miesiącu występowały też delikatne plamienia, i wahania nastroju. Ale to także przeszło i jest normalne, gdy się rozpoczyna. Największą wadą było to, że po trzecim miesiącu, gdy wspomniane dolegliwości ustąpiły, strasznie przybrałam na wadze (aż 5 kg do czwartego miesiąca zażywania.) Odstawiłam nie chcąc bardziej utyć.

  Autor opinii: Lice, dodano: 12 czerwca 2014