Limetic

Średnia ocena:Brak ocen

Limetic to jednoskładnikowe tabletki antykoncepcyjne, określane bardzo często jako tak zwana „mini-pigułka”. Ich substancją aktywną jest desogestrel – progestagen III generacji, którego zadaniem jest przede wszystkim wytworzenie w okolicy ujścia szyjki macicy śluzowej bariery, nieprzenikalnej dla plemników, a także pogrubienie śluzówki macicy w ten sposób, by nie mogła się w niej zagnieździć zapłodniona komórka jajowa. Ponadto, u około 40% pacjentek Limetic hamuje owulację.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Doustna antykoncepcja.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie. Stosując „mini-pigułkę” należy koniecznie pamiętać o tym, by przyjmować ją codziennie o tej samej porze, gdyż jest to kluczowe w celu zapewnienia pełnej ochrony przed niechcianą ciążą. Po zakończeniu jednego opakowania leku, bezpośrednio rozpoczynamy nowe opakowanie.

Możliwe skutki uboczne

U niektórych kobiet zażywających Limetic mogą wystąpić objawy niepożądane, takie jak: zmiany skórne, krwawienia śródcykliczne, zmniejszenie libido, bolesne miesiączkowanie, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, nietolerancja soczewek kontaktowych, łatwe męczenie się, zapalenie pochwy oraz zmiany masy ciała.

Przeciwwskazania

Lek jest przeciwwskazany u pacjentek uczulonych na którykolwiek z jego składników, cierpiących na niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych, schorzenia wątroby, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, nowotwory zależne od hormonów, a także u kobiet w ciąży.

Limetic0LekOpinie.pl2015-09-18 18:19:47Limetic to jednoskładnikowe tabletki antykoncepcyjne, określane bardzo często jako tak zwana „mini-pigułka”. Ich substancją aktywną jest desogestrel – progestagen III generacji, którego zadaniem jest przede wszystkim wytworzenie w okolicy ujścia szyjki macicy śluzowej bariery, nieprzenikalnej dla plemników, a także pogrubienie śluzówki macicy w ten sposób, by nie mogła się w niej zagnieździć zapłodniona komórka jajowa. Ponadto, u około 40% pacjentek Limetic hamuje owulację.
Producent:
Polpharma
Substancja czynna:
dezogestrel
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Limetic cena, pobierz Limetic ulotka, dedykowane Limetic forum, wpływ Limetic na prowadzenie pojazdów, czy Limetic jest refundowany? - czyli Limetic refundacja, a także interakcje Limetic a karmienie piersią, zalecane Limetic dawkowanie, stosowanie Limetic w ciąży, Limetic opinie o leku, tanie Limetic zamienniki, interakcje leku Limetic a alkohol.

1 opinia o Limetic

Znasz Limetic? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Limetic


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mnie trochę poprawiło się, jednak może to rzecz zależna od osoby. Ale spróbować zawsze należy. Jeśli o mnie chodzi to mogę zarekomendować. Powodzenia.

    Autor opinii: Feliksa, dodano: 25 kwietnia 2017