Letizen

Średnia ocena:Brak ocen

Letizen jest dostępnym na receptę lekiem uśmierzającym objawy alergii. Jego substancją czynną jest cetyryzyna, czyli selektywny antagonista obwodowego receptora histaminowego H1. Działanie cetyryzyny polega na zmniejszeniu syntezy histaminy – mediatora reakcji alergicznych, odpowiedzialnego za wystąpienie objawów takich jak zaczerwienienie oczu, łzawienie, katar na tle alergicznym czy też częste kichanie. Działanie leku pojawia się po godzinie od zażycia i utrzymuje się nawet do 24 godzin.

Letizen
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat stworzony został z myślą o pacjentach, którzy ukończyli 6. rok życia, cierpiących na objawy związane z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa oraz objawy przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Dawkowanie

Letizen zażywamy doustnie, tabletkę popijając wodą. Szczegółowych informacji dotyczących dawkowania preparatu udzieli nam lekarz specjalista. Należy ściśle przestrzegać jego wskazań.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane po zażyciu leku występują stosunkowo rzadko i mają łagodny przebieg. Zaliczamy do nich: senność lub też pobudzenie, zmęczenie, bóle i zawroty głowy, zapalenie błony śluzowej nosa, dolegliwości żołądkowo-jelitowe oraz uczucie suchości w ustach.

Przeciwwskazania

Preparat nie powinien być stosowany przez pacjentów nadwrażliwych na którykolwiek z jego składników, hydroksyzynę lub pochodne piperazyny, cierpiące na tolerancję niektórych cukrów oraz ciężką niewydolność nerek.

Letizen0LekOpinie.pl2015-02-22 19:18:11Letizen jest dostępnym na receptę lekiem uśmierzającym objawy alergii. Jego substancją czynną jest cetyryzyna, czyli selektywny antagonista obwodowego receptora histaminowego H1. Działanie cetyryzyny polega na zmniejszeniu syntezy histaminy – mediatora reakcji alergicznych, odpowiedzialnego za wystąpienie objawów takich jak zaczerwienienie oczu, łzawienie, katar na tle alergicznym czy też częste kichanie. Działanie leku pojawia się po godzinie od zażycia i utrzymuje się nawet do 24 godzin.
Producent:
KRKA
Substancja czynna:
cetyryzyna
Strona zawiera informacje o leku Letizen cena, pobierz Letizen ulotka, dedykowane Letizen forum, wpływ Letizen na prowadzenie pojazdów, czy Letizen jest refundowany? - czyli Letizen refundacja, a także interakcje Letizen a karmienie piersią, zalecane Letizen dawkowanie, stosowanie Letizen w ciąży, Letizen opinie o leku, tanie Letizen zamienniki, interakcje leku Letizen a alkohol.

1 opinia o Letizen

Znasz Letizen? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Letizen


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dzięki poleceniu znajomej (a do tego wbrew rozlicznym niepewnościom) stosuję gdzieś kwartał i jak na razie skutki działania są raczej zauważalne, dlatego też mogę zarekomendować osobom zainteresowanym.

    Autor opinii: Anastazja, dodano: 25 kwietnia 2017