Kontracept

Średnia ocena:Brak ocen

Kontracept to doustne tabletki antykoncepcyjne. W ich skład wchodzą dwie substancje – pierwszą z nich jest etynyloestradiol, czyli hormon z grupy estrogenów, natomiast drugą – gestoden. Działanie preparatu polega na zahamowaniu procesu owulacji w organizmie kobiety, a ponadto zagęszczenie śluzu w okolicy szyjki macicy, co tworzy barierę nieprzepuszczalną dla plemników oraz pogrubienie śluzówki macicy aby uniemożliwić zapłodnionej komórce jajowej zagnieżdżenie. Jak każdy lek z tego gatunku Kontracept dostępny jest jedynie na receptę.

Kontracept
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek polecany jest kobietom w wieku rozrodczym, w celu zapobiegnięcia niechcianej ciąży.

Dawkowanie

Tabletki zażywamy doustnie, popijając je wodą. Przez trzy tygodnie codziennie przyjmujemy jedną tabletkę, później następuje siedmiodniowa przerwa, w której zazwyczaj występuje krwawienie menstruacyjne. Po upływie siedmiu dni, rozpoczynamy od nowa przyjmowanie leku. Należy pamiętać, by tabletkę przyjmować codziennie o zbliżonej porze, gdyż dłuższa niż 36-godzinna przerwa między kolejnymi dawkami może spowodować utratę skuteczności antykoncepcyjnej.

Możliwe skutki uboczne

Przyjmując lek, musimy liczyć się z możliwością wystąpienia skutków ubocznych, takich jak: nudności, wymioty, bolesność piersi, plamienia międzymiesiączkowe, migrena, wahania nastroju, a także nietolerancja szkieł kontaktowych.

Przeciwwskazania

Po preparat nie powinny sięgać kobiety nadwrażliwe na którąkolwiek z występujących w nim substancji. Pacjentki chore na cukrzycę, padaczkę, porfirię, niedokrwistość sierpowatokrwinkową, zapalenie żył, nowotwory, nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia oraz mające niezdiagnozowane krwawienia z narządów rodnych powinny fakt ten zgłosić lekarzowi. Należy także poinformować specjalistę o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach.

Kontracept0LekOpinie.pl2015-03-23 17:27:36Kontracept to doustne tabletki antykoncepcyjne. W ich skład wchodzą dwie substancje – pierwszą z nich jest etynyloestradiol, czyli hormon z grupy estrogenów, natomiast drugą – gestoden. Działanie preparatu polega na zahamowaniu procesu owulacji w organizmie kobiety, a ponadto zagęszczenie śluzu w okolicy szyjki macicy, co tworzy barierę nieprzepuszczalną dla plemników oraz pogrubienie śluzówki macicy aby uniemożliwić zapłodnionej komórce jajowej zagnieżdżenie. Jak każdy lek z tego gatunku Kontracept dostępny jest jedynie na receptę.
Producent:
Polfa Pabianice
Substancja czynna:
estradiol, gestoden
Strona zawiera informacje o leku Kontracept cena, pobierz Kontracept ulotka, dedykowane Kontracept forum, wpływ Kontracept na prowadzenie pojazdów, czy Kontracept jest refundowany? - czyli Kontracept refundacja, a także interakcje Kontracept a karmienie piersią, zalecane Kontracept dawkowanie, stosowanie Kontracept w ciąży, Kontracept opinie o leku, tanie Kontracept zamienniki, interakcje leku Kontracept a alkohol.

1 opinia o Kontracept

Znasz Kontracept? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Kontracept


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mnie nie pomógł, ale może u innych osób będzie lepiej.

    Autor opinii: Ulryka, dodano: 25 kwietnia 2017