Karbis

Średnia ocena:Brak ocen

Karbis to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi. Stworzony został na bazie silnego, długo wybiórczego blokera receptora angiotensyny II – kandesartanu. Poprzez zablokowanie receptorów dla tego enzymu, osłabione zostaje działanie w całym organizmie układu renina-angiotensyna-aldosteron, który odpowiedzialny jest między innymi za skurcz mięśniówki naczyń i zahamowanie wydalania z moczem jonów sodu, co może prowadzić do wykształcenia się nadciśnienia. Lek dostępny jest na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Karbis przeznaczony jest dla cierpiących na nadciśnienie tętnicze pacjentów dorosłych, a także dla młodzieży i dzieci, jeżeli tylko przekroczyły one szósty rok życia. Może być również stosowany przez osoby cierpiące na niewydolność serca z zaburzoną funkcją skurczową lewej komory, jeśli leczenie innymi preparatami zawiodło.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie, ściśle według wskazań lekarza. Najczęściej zażywa się po jednej jego tabletce na dobę, niezależnie od spożywanych w ciągu dnia posiłków.

Możliwe skutki uboczne

Część pacjentów regularnie stosująca Karbis, zgłaszała występowanie efektów niepożądanych, takich jak: nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, kaszel, osłabienie, bóle mięśni i stawów, częstsze zakażenia układu oddechowego oraz skórne reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Preparat nie powinien być zażywany przez osoby, u których zdiagnozowano ciężką niewydolność wątroby, cholestazę, a także przez kobiety w II i III trymestrze ciąży. Przed rozpoczęciem kuracji należy poinformować lekarza o wszystkich innych przyjmowanych preparatach.

Karbis0LekOpinie.pl2015-10-22 17:50:46Karbis to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi. Stworzony został na bazie silnego, długo wybiórczego blokera receptora angiotensyny II – kandesartanu. Poprzez zablokowanie receptorów dla tego enzymu, osłabione zostaje działanie w całym organizmie układu renina-angiotensyna-aldosteron, który odpowiedzialny jest między innymi za skurcz mięśniówki naczyń i zahamowanie wydalania z moczem jonów sodu, co może prowadzić do wykształcenia się nadciśnienia. Lek dostępny jest na receptę.
Producent:
KRKA
Substancja czynna:
kandesartan
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Karbis cena, pobierz Karbis ulotka, dedykowane Karbis forum, wpływ Karbis na prowadzenie pojazdów, czy Karbis jest refundowany? - czyli Karbis refundacja, a także interakcje Karbis a karmienie piersią, zalecane Karbis dawkowanie, stosowanie Karbis w ciąży, Karbis opinie o leku, tanie Karbis zamienniki, interakcje leku Karbis a alkohol.

1 opinia o Karbis

Znasz Karbis? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Karbis


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dzięki rekomendacji znajomej (a przy tym wbrew licznym wątpliwościom) przyjmuję już około kwartał i jak na razie efekty są dobrze widoczne, dlatego też mogę zarekomendować osobom zainteresowanym.

    Autor opinii: Januaria, dodano: 25 kwietnia 2017