Ibupar

Średnia ocena:Brak ocen

Ibupar to lek przeciwbólowy stworzony na bazie ibuprofenu. Jego działanie polega na zahamowaniu działania enzymu – cyklooksygenazy, która odpowiedzialna jest za syntezę prostaglandyn, leukotrienów i tromboksanów, czyli mediatorów bezpośrednio odpowiedzialnych za wystąpienie wrażeń bólowych. Lek możemy zakupić bez recepty, pod postacią tabletek drażowanych.

Ibupar
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Ibupar polecany jest pacjentom, którzy ukończyli 12. rok życia, cierpiącym na bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu. Zaliczamy do nich: bóle głowy, zębów, kości, stawów, mięśni, nerwobóle, bóle menstruacyjne, pourazowe, występujące w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek także skutecznie obniża gorączkę.

Dawkowanie

Preparat jest przeznaczony do stosowania doustnego. Jedną lub dwie tabletki przyjmujemy doustnie i popijamy dużą ilością wody. W razie potrzeby, dawkę możemy powtórzyć po 4-6 godzin, przy czym należy pamiętać, aby nie zażywać więcej niż 6 tabletek na dobę.

Możliwe skutki uboczne

Po zastosowaniu leku część pacjentów może zaobserwować u siebie objawy niepożądane, takie jak: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle i zawroty głowy, duszności, bóle w nadbrzuszu, zatrzymanie płynów, obrzęku, nadpobudliwość, świąd, nadciśnienie, zaburzenia odczuwania smaku, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, wzmożona senność lub też bezsenność.

Przeciwwskazania

Ibuparu nie powinni zażywać pacjenci, u których zdiagnozowano nadwrażliwość na lek, czynną chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, ciężką niewydolność nerek, serca lub wątroby, skazę krwotoczną, a także kobiety w III trymestrze ciąży. W przypadku gdy po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innego leku z grupy NLPZ wystąpiła u pacjenta alergia w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej, również nie będzie on mógł przyjmować Ibuparu.

Ibupar0LekOpinie.pl2015-05-01 18:54:02Ibupar to lek przeciwbólowy stworzony na bazie ibuprofenu. Jego działanie polega na zahamowaniu działania enzymu – cyklooksygenazy, która odpowiedzialna jest za syntezę prostaglandyn, leukotrienów i tromboksanów, czyli mediatorów bezpośrednio odpowiedzialnych za wystąpienie wrażeń bólowych. Lek możemy zakupić bez recepty, pod postacią tabletek drażowanych.
Producent:
Polfa Pabianice
Substancja czynna:
ibuprofen
Strona zawiera informacje o leku Ibupar cena, pobierz Ibupar ulotka, dedykowane Ibupar forum, wpływ Ibupar na prowadzenie pojazdów, czy Ibupar jest refundowany? - czyli Ibupar refundacja, a także interakcje Ibupar a karmienie piersią, zalecane Ibupar dawkowanie, stosowanie Ibupar w ciąży, Ibupar opinie o leku, tanie Ibupar zamienniki, interakcje leku Ibupar a alkohol.

1 opinia o Ibupar

Znasz Ibupar? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Ibupar


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Ledwie planuję zacząć przyjmować. Niebawem wpiszę więcej swoich przemyśleń.

    Autor opinii: Berno, dodano: 25 kwietnia 2017