Ibum

Średnia ocena:

Ibum to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Jego substancją aktywną jest ibuprofen, czyli związek z grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych) o umiarkowanie silnym działaniu. Efekt terapeutyczny preparatu polega na zablokowaniu uwalniania odpowiedzialnych za wystąpienie stanu zapalnego prostaglandyn, poprzez zahamowanie aktywności enzymów, które mają za zadanie je syntetyzować. Lek szybko się wchłania – ulgę odczuwamy najpóźniej po godzinie od jego zażycia. Dostępny jest bez recepty.

Ibum
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznychBrak ocen
Opłacalność

Wskazania

Preparat został stworzony z myślą o pacjentach, którzy ukończyli 12. rok życia, uskarżających się na bóle różnorodnego pochodzenia – bóle głowy, zębów, kości, mięśni i stawów, bóle pourazowe, dolegliwości bólowe towarzyszące menstruacji, stosuje się go także w objawowym leczeniu gorączki oraz przeziębienia i grypy.

Dawkowanie

Ibum zażywamy doustnie, kapsułkę popijając wodą. W zależności od stopnia nasilenia dolegliwości bólowych zaleca się zażywanie jednej lub dwóch kapsułek co 4-6 godzin, jednocześnie pamiętając, aby nie przekroczyć maksymalnej dobowej dawki, jaką jest sześć tabletek.

Możliwe skutki uboczne

Po zażyciu melu mogą wystąpić u nas efekty uboczne, takie jak: bóle i zawroty głowy, pokrzywka, świąd i inne skórne reakcje alergiczne, wzdęcia, nudności, wymioty, zaparcia, biegunki, bóle w nadbrzuszu, zaostrzenie astmy oskrzelowej, nadciśnienie, zmiany w odczuwaniu smaku, zmiany w obrazie morfologicznym krwi oraz zaburzenia słuchu.

Przeciwwskazania

Lek jest przeciwwskazany u chorych na ciężką niewydolność serca, nerek lub wątroby, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, skazę krwotoczną, u kobiet w III trymestrze ciąży, a także u pacjentów zażywających inne preparaty z grupy NLPZ.

Ibum0LekOpinie.pl2015-02-22 19:34:57Ibum to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Jego substancją aktywną jest ibuprofen, czyli związek z grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych) o umiarkowanie silnym działaniu. Efekt terapeutyczny preparatu polega na zablokowaniu uwalniania odpowiedzialnych za wystąpienie stanu zapalnego prostaglandyn, poprzez zahamowanie aktywności enzymów, które mają za zadanie je syntetyzować. Lek szybko się wchłania – ulgę odczuwamy najpóźniej po godzinie od jego zażycia. Dostępny jest bez recepty.
Producent:
Hasco-Lek
Substancja czynna:
ibuprofen
Strona zawiera informacje o leku Ibum cena, pobierz Ibum ulotka, dedykowane Ibum forum, wpływ Ibum na prowadzenie pojazdów, czy Ibum jest refundowany? - czyli Ibum refundacja, a także interakcje Ibum a karmienie piersią, zalecane Ibum dawkowanie, stosowanie Ibum w ciąży, Ibum opinie o leku, tanie Ibum zamienniki, interakcje leku Ibum a alkohol.

3 opinii o Ibum

Znasz Ibum? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Ibum


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Mi nieco poprawiło się, lecz może to kwestia zależna od osoby. Ale cenowo wychodzi chyba korzystnie, stąd wiele do stracenia nie ma.

  Autor opinii: Duszan, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Muszę przyznać, że zażywam Ibum mimo, że pojawiają się niezbyt przyjemne skutki uboczne, jak na przykład zgaga. Uważam jednak, że to mała cena za uwolnienie mnie od uporczywego bólu głowy, który towarzyszy mi wyjątkowo często. W moim przypadku warto zapłacić taką cenę za dobre działanie przeciwbólowe.

  Autor opinii: agness, dodano: 13 października 2015
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych Brak ocenOpłacalność

  Niestety często dopadają mnie bóle głowy, przez co przetestowałam już naprawdę dużo różnych leków przeciwbólowych. Póki co najlepiej sprawdził się właśnie ibum bo działa w miarę szybko, a przy tym nie ma jakichś skutków ubocznych. Po niektórych lekach bywałam senna, a przecież w pracy to niedopuszczalne. Na szczęście znalazłam ibum i muszę stwierdzić, że jestem rzeczywiście zadowolona. Polecam, jeśli ktoś również ma kłopot z takimi dolegliwościami.

  Autor opinii: Alicja, dodano: 5 września 2015