Ibalgin Maxi

Średnia ocena:Brak ocen

Ibalgin Maxi to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Stworzony jest na bazie ibuprofenu – związku hamującego aktywność cyklooksygenazy, czyli enzymu odpowiedzialnego za syntezę i uwalnianie prostaglandyn, będących mediatorami stanu zapalnego, gorączki oraz wrażeń bólowych. Możemy nabyć go bez recepty, w postaci tabletek powlekanych.

Ibalgin Maxi
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat polecany jest pacjentom powyżej 12. roku życia, cierpiącym na bóle różnego pochodzenia, między innymi: bóle głowy, stawów, mięśniowe, menstruacyjne, bóle zębów, którym niejednokrotnie towarzyszy podwyższona temperatura ciała.

Dawkowanie

Ibalgin Maxi jest przeznaczony do stosowania doustnego. W zależności od natężenia dolegliwości bólowych, zaleca się przyjmowanie jednej tabletki co 4 godziny, za każdym razem popijając ją dużą ilością płynu.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy po zażyciu leku możemy zaobserwować u siebie niepokojące objawy, takie jak: bóle głowy, nudności, wymioty, biegunki, krwawienia z przewodu pokarmowego, wzdęcia, trudności z oddawaniem moczu, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, tachykardia, hipotensja, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych lub też sporadycznie zmiany w obrazie morfologicznym krwi.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinni sięgać pacjenci uczuleni na którykolwiek z jego składników, chorujący na ciężką niewydolność nerek, serca lub wątroby, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, niezdiagnozowane krwawienia z przewodu pokarmowego, a także kobiety w III trymestrze ciąży.

Ibalgin Maxi0LekOpinie.pl2014-12-13 17:14:24Ibalgin Maxi to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Stworzony jest na bazie ibuprofenu – związku hamującego aktywność cyklooksygenazy, czyli enzymu odpowiedzialnego za syntezę i uwalnianie prostaglandyn, będących mediatorami stanu zapalnego, gorączki oraz wrażeń bólowych. Możemy nabyć go bez recepty, w postaci tabletek powlekanych.
Producent:
Zentiva
Substancja czynna:
ibuprofen
Strona zawiera informacje o leku Ibalgin Maxi cena, pobierz Ibalgin Maxi ulotka, dedykowane Ibalgin Maxi forum, wpływ Ibalgin Maxi na prowadzenie pojazdów, czy Ibalgin Maxi jest refundowany? - czyli Ibalgin Maxi refundacja, a także interakcje Ibalgin Maxi a karmienie piersią, zalecane Ibalgin Maxi dawkowanie, stosowanie Ibalgin Maxi w ciąży, Ibalgin Maxi opinie o leku, tanie Ibalgin Maxi zamienniki, interakcje leku Ibalgin Maxi a alkohol.

1 opinia o Ibalgin Maxi

Znasz Ibalgin Maxi? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Ibalgin Maxi


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Nie wiem czy pozytywne tego leku to cząstka aktywna czy może efekt placebo, ale stale stosuję – zobaczymy za jakiś czas.

    Autor opinii: Dagna, dodano: 25 kwietnia 2017