Gynalgin

Średnia ocena:

Gynalgin to antybiotyk stosowany w grzybiczym i bakteryjnym zapaleniu pochwy. Jego substancje czynne, metronidazol i chlorchinaldyna współdziałają ze sobą, zwalczając wiele szczepów bakterii, pierwotniaków i grzybów. Preparat dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią globulek dopochwowych.

Gynalgin
Średnia ocena (z 12 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Gynalgin zalecany jest podczas zakażeń pochwy wywołanych przez bakterie, grzyby oraz rzęsistka pochwowego.

Dawkowanie

Preparat stosujemy dopochwowo, najlepiej przed snem. Terapię możemy rozpocząć 2-4 dni po zakończonym krwawieniu miesięcznym. Decyzję o jej długości podejmuje lekarz.

Możliwe skutki uboczne

Gynalgin jest lekiem dobrze tolerowanym przez kobiety. Efekty niepożądane jego stosowania pojawiają się sporadycznie i zaliczają się do nich: suchość pochwy, pieczenie, świąd oraz zaczerwienienie sromu, a także podrażnienie śluzówki warg sromowych i pochwy.

Przeciwwskazania

Skonsultuj się z lekarzem, jeżeli aktualnie stosujesz preparaty zawierające jod i związki metali o podobnym działaniu. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, również zgłoś to specjaliście. Gynalgin przenika przez łożysko i do mleka matki, przez co może zagrażać zdrowiu Twojego dziecka.

GynalginunratedLekOpinie.pl2013-11-27 17:28:11Gynalgin to antybiotyk stosowany w grzybiczym i bakteryjnym zapaleniu pochwy. Jego substancje czynne, metronidazol i chlorchinaldyna współdziałają ze sobą, zwalczając wiele szczepów bakterii, pierwotniaków i grzybów. Preparat dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią globulek dopochwowych.
Substancja czynna:
chlorchinaldol, metronidazol
Strona zawiera informacje o leku Gynalgin cena, pobierz Gynalgin ulotka, dedykowane Gynalgin forum, wpływ Gynalgin na prowadzenie pojazdów, czy Gynalgin jest refundowany? - czyli Gynalgin refundacja, a także interakcje Gynalgin a karmienie piersią, zalecane Gynalgin dawkowanie, stosowanie Gynalgin w ciąży, Gynalgin opinie o leku, tanie Gynalgin zamienniki, interakcje leku Gynalgin a alkohol.

11 opinii o Gynalgin

Znasz Gynalgin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Gynalgin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Nie wiem czy zadziała, ale facetowi, który zadecydował o kształcie leku, wcisnęłabym go w cewkę moczową

  Autor opinii: Mag, dodano: 24 lipca 2023
 2. Czy ten lek może być przyjmowany przez chorych z nadciśnieniem? Z góry uprzejmie dziękuję za pomoc.

  Autor opinii: Asteria, dodano: 25 kwietnia 2017
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Okropne skutki uboczne.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 3 kwietnia 2016
 4. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Tabletki Gynalgin mają niestety bardzo niewygodny kształt, co jest zwykle bolesne przy wkładaniu. Brudzą też bieliznę, więc lepiej zawsze nosić wkładki lub podpaski na wypadek, gdyby tabletka zaczęła wypływać i brudzić bieliznę. Moja terapia trwała 14 dni (2 opakowania leku) i przyniosła pożądany efekt.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 27 lutego 2016
 5. Lek kosztuje 33,95 zł.

  Autor opinii: Ania, dodano: 7 lutego 2016
 6. Bardzo skuteczny, nie mam co prawda porównania z innymi preparatami tego typu, ale lek spełnił swoje zadanie w zupełności, jestem zadowolona.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 5 lutego 2015
 7. witam ile ten lek kosztuje na receptę? muszę go kupić a nie wiem ile kosztuje dziękuję i pozdrawiam
  ODPOWIEDŹ: opakowanie 10 tabletek kosztuje od 29 zł wzwyż w zależności od apteki

  Autor opinii: Alicja, dodano: 30 lipca 2014
 8. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Pomógł mi wyleczyć nadżerkę, ale nie czułam się po nim najlepiej, miałam upławy i czułam ogólne podrażnienie

  Autor opinii: Magda, dodano: 2 lipca 2014
 9. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Lek jest skuteczny, pełny przypisany cykl leczenia rozwiązał moje dolegliwości, trzeba tylko zrezygnować z basenu i współżycia i przerywać leczenie podczas miesiączki

  Autor opinii: Basik, dodano: 22 czerwca 2014
 10. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  mój gin przypisał mi Gynalgin na nadżerkę – zużyłam niecałe opakowanie (7 globulek), lek pomógł ale podczas stosowania były lekkie bóle podbrzusza. ogólnie ok

  Autor opinii: Anonim, dodano: 27 maja 2014
 11. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  lek jest skuteczny (jedna kuracja wystarczyła) i u mnie obyło się bez skutków ubocznych. jedyna uwaga, to że biorąc lek na noc w zasadzie każdego dnia rano jego część wypływała ale mój gin powiedział że to normalka

  Autor opinii: Jagoda, dodano: 17 maja 2014