Gealcid

Średnia ocena:Brak ocen

Gealcid jest lekiem, którego zadanie to łagodzenie dolegliwości bólowych, towarzyszących bardzo często nadkwaśności żołądka. W skład preparatu wchodzi kwas alginowy, wodorowęglan sodu oraz wodorotlenek glinu. Połączone działanie tych składników skutecznie zobojętnia zbyt niskie pH soku żołądkowego, które może prowadzić do powstawania nadżerek na błonie śluzowej przewodu pokarmowego. Lek dostępny jest pod postacią tabletek, bez recepty.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek polecany jest pacjentom dorosłym oraz dzieciom, cierpiącym na zaburzenia, takie jak: refluks żołądkowo – przełykowy, przepuklina rozworu przełykowego, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, refluksowe zapalenie przełyku oraz choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, w objawowej terapii uciążliwych objawów tych chorób.

Dawkowanie

Gealcid stosujemy doustnie. Tabletki rozgryzamy dokładnie i następnie połykamy. Zaleca się przyjmowanie dwóch tabletek (dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia) lub jednej tabletki (dzieci poniżej 12. roku życia) na godzinę oraz na trzy godziny po spożytym posiłku oraz przed snem, ewentualnie doraźnie, w przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy po zastosowaniu leku pojawiają się zaparcia oraz nadmierna utrata fosforu z organizmu.

Przeciwwskazania

Po Gealcid nie powinni sięgać pacjenci uczuleni na którykolwiek z jego składników, a także osoby z ciężką niewydolnością nerek.

Gealcid0LekOpinie.pl2016-04-16 13:59:29Gealcid jest lekiem, którego zadanie to łagodzenie dolegliwości bólowych, towarzyszących bardzo często nadkwaśności żołądka. W skład preparatu wchodzi kwas alginowy, wodorowęglan sodu oraz wodorotlenek glinu. Połączone działanie tych składników skutecznie zobojętnia zbyt niskie pH soku żołądkowego, które może prowadzić do powstawania nadżerek na błonie śluzowej przewodu pokarmowego. Lek dostępny jest pod postacią tabletek, bez recepty.
Producent:
GlaxoSmithKline
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Gealcid cena, pobierz Gealcid ulotka, dedykowane Gealcid forum, wpływ Gealcid na prowadzenie pojazdów, czy Gealcid jest refundowany? - czyli Gealcid refundacja, a także interakcje Gealcid a karmienie piersią, zalecane Gealcid dawkowanie, stosowanie Gealcid w ciąży, Gealcid opinie o leku, tanie Gealcid zamienniki, interakcje leku Gealcid a alkohol.

1 opinia o Gealcid

Znasz Gealcid? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Gealcid


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
  1. Nie mam przekonania czy pozytywne tego preparatu to substancja czynna czy może efekt placebo, ale nadal zażywam – dowiemy się za jakiś czas.

    Autor opinii: Bazylis, dodano: 25 kwietnia 2017