Gaviscon

Średnia ocena:Brak ocen

Gaviscon to lek zapobiegający refluksowi żołądkowo-przełykowemu, powszechnie określanemu mianem zgagi. Polega on na cofaniu się pokarmu wraz z kwasem solnym z żołądka do przełyku, co powoduje odbijanie oraz nieprzyjemne uczucie palenia. Substancje zawarte w Gavisconie powodują wytworzenie warstwy ochronnej na powierzchni treści żołądkowej, co zapobiega jej ponownemu przemieszczaniu się w kierunku przełyku. Występuje pod postacią tabletek do żucia oraz zawiesiny.

Gaviscon
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat stosujemy u osób powyżej 12. roku życia w celu łagodzenia uciążliwych objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, a także u chorych na refluksowe zapalenie przełyku.

Dawkowanie

Jeżeli przyjmujemy lek w tabletkach, zażywamy 2-4 tabletki do 4 razy na dobę po posiłku i przed snem. Tabletkę należy dokładnie przeżuć. W przypadku stosowania Gavisconu pod postacią zawiesiny, przyjmujemy 2-4 łyżeczki do 4 razy dziennie, również po posiłku i przed snem. W przypadku gdy objawy nie ustąpią po 7 dniach terapii, należy udać się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane u osób stosujących Gaviscon pojawiają się bardzo rzadko. Należą do nich różnego rodzaju reakcje alergiczne, takie jak: obrzęk ust, twarzy, gardła, wysypka, świąd, zawroty głowy, trudności w oddychaniu.

Przeciwwskazania

Jeżeli masz uczulenie na którykolwiek ze składników leku, prawdopodobnie nie będzie on dla Ciebie właściwy. Poinformuj lekarza w przypadku gdy cierpisz na fenyloketonurię, masz problemy z sercem lub nerkami. Powiedz o wszystkich przyjmowanych równolegle lekach. Pamiętaj, by Gaviscon przyjmować po upływie co najmniej 2 godzin od zażycia innego preparatu, aby uniknąć osłabienia jego działania. Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, również zgłoś to lekarzowi.

GavisconunratedLekOpinie.pl2013-12-07 17:35:23Gaviscon to lek zapobiegający refluksowi żołądkowo-przełykowemu, powszechnie określanemu mianem zgagi. Polega on na cofaniu się pokarmu wraz z kwasem solnym z żołądka do przełyku, co powoduje odbijanie oraz nieprzyjemne uczucie palenia. Substancje zawarte w Gavisconie powodują wytworzenie warstwy ochronnej na powierzchni treści żołądkowej, co zapobiega jej ponownemu przemieszczaniu się w kierunku przełyku. Występuje pod postacią tabletek do żucia oraz zawiesiny.
Producent:
Reckitt Benckiser
Strona zawiera informacje o leku Gaviscon cena, pobierz Gaviscon ulotka, dedykowane Gaviscon forum, wpływ Gaviscon na prowadzenie pojazdów, czy Gaviscon jest refundowany? - czyli Gaviscon refundacja, a także interakcje Gaviscon a karmienie piersią, zalecane Gaviscon dawkowanie, stosowanie Gaviscon w ciąży, Gaviscon opinie o leku, tanie Gaviscon zamienniki, interakcje leku Gaviscon a alkohol.

1 opinia o Gaviscon

Znasz Gaviscon? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Gaviscon


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mi chyba ulżyło, jednak być może to sprawa zależna od osoby. Ale przetestować oczywiście można. Jeśli o moją osobę chodzi to mogę zarekomendować. Pozdrawiam!

    Autor opinii: Natan, dodano: 25 kwietnia 2017