Gaviscon

Średnia ocena:Brak ocen

Gaviscon to lek zapobiegający refluksowi żołądkowo-przełykowemu, powszechnie określanemu mianem zgagi. Polega on na cofaniu się pokarmu wraz z kwasem solnym z żołądka do przełyku, co powoduje odbijanie oraz nieprzyjemne uczucie palenia. Substancje zawarte w Gavisconie powodują wytworzenie warstwy ochronnej na powierzchni treści żołądkowej, co zapobiega jej ponownemu przemieszczaniu się w kierunku przełyku. Występuje pod postacią tabletek do żucia oraz zawiesiny.

Gaviscon
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat stosujemy u osób powyżej 12. roku życia w celu łagodzenia uciążliwych objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, a także u chorych na refluksowe zapalenie przełyku.

Dawkowanie

Jeżeli przyjmujemy lek w tabletkach, zażywamy 2-4 tabletki do 4 razy na dobę po posiłku i przed snem. Tabletkę należy dokładnie przeżuć. W przypadku stosowania Gavisconu pod postacią zawiesiny, przyjmujemy 2-4 łyżeczki do 4 razy dziennie, również po posiłku i przed snem. W przypadku gdy objawy nie ustąpią po 7 dniach terapii, należy udać się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane u osób stosujących Gaviscon pojawiają się bardzo rzadko. Należą do nich różnego rodzaju reakcje alergiczne, takie jak: obrzęk ust, twarzy, gardła, wysypka, świąd, zawroty głowy, trudności w oddychaniu.

Przeciwwskazania

Jeżeli masz uczulenie na którykolwiek ze składników leku, prawdopodobnie nie będzie on dla Ciebie właściwy. Poinformuj lekarza w przypadku gdy cierpisz na fenyloketonurię, masz problemy z sercem lub nerkami. Powiedz o wszystkich przyjmowanych równolegle lekach. Pamiętaj, by Gaviscon przyjmować po upływie co najmniej 2 godzin od zażycia innego preparatu, aby uniknąć osłabienia jego działania. Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, również zgłoś to lekarzowi.

GavisconunratedLekOpinie.pl2013-12-07 17:35:23Gaviscon to lek zapobiegający refluksowi żołądkowo-przełykowemu, powszechnie określanemu mianem zgagi. Polega on na cofaniu się pokarmu wraz z kwasem solnym z żołądka do przełyku, co powoduje odbijanie oraz nieprzyjemne uczucie palenia. Substancje zawarte w Gavisconie powodują wytworzenie warstwy ochronnej na powierzchni treści żołądkowej, co zapobiega jej ponownemu przemieszczaniu się w kierunku przełyku. Występuje pod postacią tabletek do żucia oraz zawiesiny.
Strona zawiera informacje o leku Gaviscon cena, pobierz Gaviscon ulotka, dedykowane Gaviscon forum, wpływ Gaviscon na prowadzenie pojazdów, czy Gaviscon jest refundowany? - czyli Gaviscon refundacja, a także interakcje Gaviscon a karmienie piersią, zalecane Gaviscon dawkowanie, stosowanie Gaviscon w ciąży, Gaviscon opinie o leku, tanie Gaviscon zamienniki, interakcje leku Gaviscon a alkohol.

1 opinia o Gaviscon

Znasz Gaviscon? Napisz opinię!

  1. Mi chyba ulżyło, jednak być może to sprawa zależna od osoby. Ale przetestować oczywiście można. Jeśli o moją osobę chodzi to mogę zarekomendować. Pozdrawiam!

    Autor opinii: Natan, dodano: 25 kwietnia 2017


Napisz swoją opinię o Gaviscon


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność