Galospa

Średnia ocena:

Galospa to lek dostępny bez recepty, stosowany przy różnorodnych problemach z układem pokarmowym i moczowo-płciowym. Ma działanie silnie rozkurczające, ukierunkowane na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych wspomnianych układów, dzięki czemu zmniejsza ból towarzyszący zbyt mocnym skurczom mięśniówki. Substancją czynną w nim występującą jest drotaweryna, znana nam przede wszystkim z leku o nieco podobnym działaniu, czyli No-Spy.

Galospa
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Galospę stosuje się podczas skurczów dróg żółciowych i układu moczowego występujących w czasie zapalenia pęcherzyka żółciowego, kamicy, zapalenia pęcherza moczowego i miedniczek nerkowych, przy bolesnym parciu na mocz. Lek wskazany jest również w stanach skurczowych żołądka (w szczególności wpustu i odźwiernika), przy wzdęciach, zaparciach spastycznych, w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, a także w razie poronienia zagrażającego, silnych bólów porodowych bądź bolesnego miesiączkowania.

Dawkowanie

Preparat należy przyjmować doustnie, popijając wodą. W zależności od natężenia bólu połykamy 1-2 tabletkę 1-3 razy na dobę, niezależnie od posiłków.

Możliwe skutki uboczne

Przy prawidłowym stosowaniu Galospy nie powinny występować efekty niepożądane. Rzadko odnotowuje się przypadki objawów takich jak: senność, ogólne osłabienie, nudności, obniżenie ciśnienia krwi, zmniejszenie apetytu, ból i zawroty głowy, kołatanie serca.

Przeciwwskazania

Jeżeli masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku – prawdopodobnie nie jest on dla Ciebie. Pamiętaj także aby poinformować lekarza, jeżeli jesteś w ciąży bądź karmisz piersią, jeśli cierpisz na różnego rodzaju schorzenia wątroby, nerek lub serca. Ważna będzie także informacja o lekach, które przyjmujesz, ponieważ niektóre (na przykład preparaty zawierające atropinę lub lewodopę) mogą wchodzić w niekorzystne interakcje z Galospą.

GalospaunratedLekOpinie.pl2013-11-01 01:28:33Galospa to lek dostępny bez recepty, stosowany przy różnorodnych problemach z układem pokarmowym i moczowo-płciowym. Ma działanie silnie rozkurczające, ukierunkowane na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych wspomnianych układów, dzięki czemu zmniejsza ból towarzyszący zbyt mocnym skurczom mięśniówki. Substancją czynną w nim występującą jest drotaweryna, znana nam przede wszystkim z leku o nieco podobnym działaniu, czyli No-Spy.
Producent:
Galenus
Substancja czynna:
drotaweryna
Strona zawiera informacje o leku Galospa cena, pobierz Galospa ulotka, dedykowane Galospa forum, wpływ Galospa na prowadzenie pojazdów, czy Galospa jest refundowany? - czyli Galospa refundacja, a także interakcje Galospa a karmienie piersią, zalecane Galospa dawkowanie, stosowanie Galospa w ciąży, Galospa opinie o leku, tanie Galospa zamienniki, interakcje leku Galospa a alkohol.

2 opinii o Galospa

Znasz Galospa? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Galospa


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Dla mnie spisuje się OK, koszt także do zaakceptowania.

  Autor opinii: Pankracy, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Niestety co jakiś czas łapią mnie zapalenia pęcherza, to chyba dziedziczne, bo i moja mama i siostra cierpią na tę przypadłość i wtedy z pomocą przychodzi mi oprócz furalginu i żurawiny właśnie galospa :)

  Autor opinii: Karolia, dodano: 3 lipca 2014