Fosidal

Średnia ocena:Brak ocen

Fosidal to lek przeciwdziałający skurczom oskrzeli. Powstał na bazie fenspirydu – substancji z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, wykazujących również działanie spazmolityczne. Fenspiryd hamuje wytwarzanie mediatorów stanu zapalnego poprzez antagonizm w stosunku do receptorów histaminowych H1, a także działa rozkurczająco na mięśniówkę gładką oskrzeli. Dostępny jest bez recepty, pod postacią syropu i tabletek powlekanych.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek może być stosowany przez pacjentów dorosłych, a także dzieci, które ukończyły 2. rok życia w terapii objawowej uporczywego kaszlu, towarzyszącego schorzeniom płuc oraz oskrzeli.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie, niezależnie od spożywanych posiłków. Osoby dorosłe mogą zażywać od trzech do sześciu łyżek syropu na dobę, natomiast w przypadku dzieci dawkowanie uzależnione jest od masy ciała – pacjentom ważącym mniej niż dziesięć kilogramów podajemy średnio jedną łyżkę syropu dziennie, dzieciom ważącym więcej – od dwóch do czterech łyżek. W przypadku leku w tabletkach zalecana dawka to jedna tabletka dziennie.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy po zastosowaniu Fosidalu możemy zaobserwować u siebie objawy takie jak: dolegliwości żołądkowo-jelitowe, tachykardia, skórne reakcje alergiczne oraz wzmożona senność. Powinny one ustąpić po odpowiednim zredukowaniu dawki.

Przeciwwskazania

Lek nie może być zażywany przez osoby wykazujące reakcje nadwrażliwości w kontakcie z którymkolwiek z jego składników, jest również przeciwwskazany przy towarzyszących zaburzeniach tolerancji cukrów.

Fosidal0LekOpinie.pl2015-08-15 00:57:09Fosidal to lek przeciwdziałający skurczom oskrzeli. Powstał na bazie fenspirydu – substancji z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, wykazujących również działanie spazmolityczne. Fenspiryd hamuje wytwarzanie mediatorów stanu zapalnego poprzez antagonizm w stosunku do receptorów histaminowych H1, a także działa rozkurczająco na mięśniówkę gładką oskrzeli. Dostępny jest bez recepty, pod postacią syropu i tabletek powlekanych.
Producent:
Polpharma
Substancja czynna:
fenspiryd
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Fosidal cena, pobierz Fosidal ulotka, dedykowane Fosidal forum, wpływ Fosidal na prowadzenie pojazdów, czy Fosidal jest refundowany? - czyli Fosidal refundacja, a także interakcje Fosidal a karmienie piersią, zalecane Fosidal dawkowanie, stosowanie Fosidal w ciąży, Fosidal opinie o leku, tanie Fosidal zamienniki, interakcje leku Fosidal a alkohol.

1 opinia o Fosidal

Znasz Fosidal? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Fosidal


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Preparat przykuł moją uwagę swoją ceną i muszę przyznać, że ogólnie przyzwoicie się póki co spisuje. Gdyby coś się tu zmieniło dodam kolejny komentarz.

    Autor opinii: Lew, dodano: 25 kwietnia 2017