Flegatussin

Średnia ocena:Brak ocen

Flegatussin to syrop o działaniu wykrztuśnym. Stworzony został na bazie bromheksyny – substancji rozrzedzającej wydzielinę w drzewie oskrzelowym oraz pobudzającej gruczoły dróg oddechowych do produkcji mniej lepkiego śluzu, co ułatwia jego odkrztuszanie i oczyszczenie oskrzeli oraz tchawicy. Dodatkowo syrop zawiera wyciąg z babki lancetowatej i dziewanny, których zadaniem jest złagodzenie podrażnień śluzówki jamy ustnej i gardła. Dostępny jest bez recepty.

Flegatussin
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek polecany jest pacjentom dorosłym i dzieciom powyżej 6. roku życia, cierpiącym na kaszel mokry, występujący w przebiegu stanów zapalnych dróg oddechowych.

Dawkowanie

Preparat zażywamy doustnie. Dzieciom w wieku 6-12 lat zaleca się podawanie jednej łyżeczki syropu 3-4 razy dziennie, zaś w przypadku osób, które ukończyły 12. rok życia wskazana dawka to dwie łyżeczki 3 razy na dobę.

Możliwe skutki uboczne

Flegatussin nie powinien być przyczyną wystąpienia jakichkolwiek efektów niepożądanych, jeśli przyjmujemy go zgodnie z zaleceniami.

Przeciwwskazania

Preparatu nie należy podawać pacjentom uczulonym na chociaż jedną z występujących w nim substancji. Kobiety w ciąży i w okresie laktacji przed rozpoczęciem terapii powinny zasięgnąć opinii specjalisty.

Flegatussin0LekOpinie.pl2014-12-30 20:42:51Flegatussin to syrop o działaniu wykrztuśnym. Stworzony został na bazie bromheksyny – substancji rozrzedzającej wydzielinę w drzewie oskrzelowym oraz pobudzającej gruczoły dróg oddechowych do produkcji mniej lepkiego śluzu, co ułatwia jego odkrztuszanie i oczyszczenie oskrzeli oraz tchawicy. Dodatkowo syrop zawiera wyciąg z babki lancetowatej i dziewanny, których zadaniem jest złagodzenie podrażnień śluzówki jamy ustnej i gardła. Dostępny jest bez recepty.
Producent:
Herbapol
Substancja czynna:
bromoheksyna
Strona zawiera informacje o leku Flegatussin cena, pobierz Flegatussin ulotka, dedykowane Flegatussin forum, wpływ Flegatussin na prowadzenie pojazdów, czy Flegatussin jest refundowany? - czyli Flegatussin refundacja, a także interakcje Flegatussin a karmienie piersią, zalecane Flegatussin dawkowanie, stosowanie Flegatussin w ciąży, Flegatussin opinie o leku, tanie Flegatussin zamienniki, interakcje leku Flegatussin a alkohol.

1 opinia o Flegatussin

Znasz Flegatussin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Flegatussin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Po sprawdzeniu preparatów konkurencji stwierdzam, że na moją osobę najkorzystniej wpływa właśnie ten lek. W związku z tym uważam go za godny polecenia.

    Autor opinii: Bogna, dodano: 25 kwietnia 2017