FexoGen

Średnia ocena:Brak ocen

FexoGen to lek o działaniu przeciwalergicznym. Jego substancją aktywną jest fenoksofenadyna – antagonista receptora histaminowego II generacji. Jej działanie polega na zahamowaniu syntezy oraz uwalniania histaminy, będącej mediatorem reakcji alergicznych, przyczyniającym się do występowania takich objawów jak świąd, pokrzywka czy też obrzęk skóry i błon śluzowych. Lek dostępny jest w postaci tabletek powlekanych o różnej zawartości substancji czynnej.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

FexoGen powstał z myślą o pacjentach dorosłych oraz o osobach młodych, które ukończyły dwunasty rok życia, cierpiących na objawy przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do przyjmowania doustnego. Tabletkę połykamy i popijamy dużą ilością wody. Zaleca się przyjmowanie leku bezpośrednio przed posiłkiem. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, lek dawkujemy jeden raz dziennie.

Możliwe skutki uboczne

Do działań niepożądanych, których możemy doświadczyć po zastosowaniu leku zaliczamy: bóle i zawroty głowy, nudności, biegunka, wymioty, bezsenność, nerwowość, koszmary senne, kołatania serca oraz tachykardia.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinni sięgać pacjenci wykazujący reakcje nadwrażliwości w kontakcie z którymkolwiek z jego składników, gdyż może to być przyczyną wystąpienia groźnych dla zdrowia i życia reakcji alergicznych.

FexoGen0LekOpinie.pl2015-12-28 17:26:53FexoGen to lek o działaniu przeciwalergicznym. Jego substancją aktywną jest fenoksofenadyna – antagonista receptora histaminowego II generacji. Jej działanie polega na zahamowaniu syntezy oraz uwalniania histaminy, będącej mediatorem reakcji alergicznych, przyczyniającym się do występowania takich objawów jak świąd, pokrzywka czy też obrzęk skóry i błon śluzowych. Lek dostępny jest w postaci tabletek powlekanych o różnej zawartości substancji czynnej.
Producent:
Generics
Substancja czynna:
feksofenadyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku FexoGen cena, pobierz FexoGen ulotka, dedykowane FexoGen forum, wpływ FexoGen na prowadzenie pojazdów, czy FexoGen jest refundowany? - czyli FexoGen refundacja, a także interakcje FexoGen a karmienie piersią, zalecane FexoGen dawkowanie, stosowanie FexoGen w ciąży, FexoGen opinie o leku, tanie FexoGen zamienniki, interakcje leku FexoGen a alkohol.

1 opinia o FexoGen

Znasz FexoGen? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o FexoGen


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy kobieta karmiąca piersią może brać ten specyfik?

    Autor opinii: Klet, dodano: 25 kwietnia 2017