Euthyrox

Średnia ocena:Brak ocen

Euthyrox to lek stosowany u pacjentów cierpiących na schorzenia tarczycy. Zawiera w swoim składzie lewotyroksynę, którą narząd ten syntetyzuje samodzielnie u zdrowych osób. Jej niedobór prowadzi do niedoczynności tarczycy, która objawia się spowolnieniem metabolizmu, uczuciem ogólnego osłabienia i zmęczenia oraz stałym odczuwaniem zimna. Organizm nie widzi różnicy pomiędzy tyroksyną naturalną i syntetyczną, dlatego lek na ogół dobrze tolerowany i bezproblemowo uzupełnia braki tego hormonu.

Euthyrox
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Euthyrox zalecany jest osobom chorującym na niedoczynność lub zapalenie tarczycy, po przebytym jej usunięciu lub w przypadku niektórych guzów tego narządu. Niekiedy pomocniczo stosuje się go także u chorych na nadczynność tarczycy, aby zapobiec jej przerostowi.

Dawkowanie

Dawka leku dla każdego ustalana jest indywidualnie na podstawie zleconych badań i postawionej diagnozy. Tabletki należy przyjmować rano, 30 minut przed pierwszym posiłkiem. W przypadku stosowania preparatu u dzieci, dopuszcza się rozpuszczenie tabletki w wodzie i wypicie zawiesiny.

Możliwe skutki uboczne

U chorych stosujących Euthyrox występowały sporadycznie skutki uboczne, do których należały: wzmożona potliwość, obniżenie masy ciała, niepokój, kołatania serca, podwyższenie ciśnienia tętniczego, biegunki, problemy ze snem, wypadanie włosów, bóle w klatce piersiowej, a także wahania ilości cukru we krwi u chorych na cukrzycę.

Przeciwwskazania

Preparatu Euthyrox nie powinny stosować osoby uczulone na którąkolwiek z substancji w nim występujących. W przypadku gdy cierpisz na nadciśnienie tętnicze, masz problemy z sercem lub jesteś w ciąży – skonsultuj się z lekarzem. Należy także poinformować specjalistę o wszystkich obecnie przyjmowanych lekach, szczególnie preparatach przeciwzakrzepowych i przeciwcukrzycowych, fenobarbitalu i fenytoinie.

EuthyroxunratedLekOpinie.pl2014-01-28 15:00:34Euthyrox to lek stosowany u pacjentów cierpiących na schorzenia tarczycy. Zawiera w swoim składzie lewotyroksynę, którą narząd ten syntetyzuje samodzielnie u zdrowych osób. Jej niedobór prowadzi do niedoczynności tarczycy, która objawia się spowolnieniem metabolizmu, uczuciem ogólnego osłabienia i zmęczenia oraz stałym odczuwaniem zimna. Organizm nie widzi różnicy pomiędzy tyroksyną naturalną i syntetyczną, dlatego lek na ogół dobrze tolerowany i bezproblemowo uzupełnia braki tego hormonu.
Producent:
Merck
Substancja czynna:
sól sodowa lewotyroksyny
Strona zawiera informacje o leku Euthyrox cena, pobierz Euthyrox ulotka, dedykowane Euthyrox forum, wpływ Euthyrox na prowadzenie pojazdów, czy Euthyrox jest refundowany? - czyli Euthyrox refundacja, a także interakcje Euthyrox a karmienie piersią, zalecane Euthyrox dawkowanie, stosowanie Euthyrox w ciąży, Euthyrox opinie o leku, tanie Euthyrox zamienniki, interakcje leku Euthyrox a alkohol.

1 opinia o Euthyrox

Znasz Euthyrox? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Euthyrox


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mnie trochę poprawiło się, lecz może to kwestia indywidualna. Niemniej sprawdzić oczywiście można. Jeśli o mnie chodzi to mogę spokojnie polecić. Dziękuję.

    Autor opinii: Leopoldyna, dodano: 25 kwietnia 2017