Esceven

Średnia ocena:Brak ocen

Esceven to roślinny lek przeciwobrzękowy. Zawiera w swoim składzie wyciąg z nasion kasztanowca, odpowiedzialny za zwiększenie napięcia ścian naczyń krwionośnych. Zawarta w nasionach kasztanowca escyna działa przeciwzapalnie, a także zwiększa lepkość krwi oraz zapobiega rozkładowi substancji zawartych w ścianach naczyń, co bezpośrednio prowadzi do obrzęków. Lek likwiduje uczucie opuchniętych, ciężkich nóg, przyspiesza wchłanianie się krwiaków oraz zapobiega powstawaniu żylaków. Dostępny jest w żelu i tabletkach, bez recepty.

Esceven
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Esceven polecany jest w terapii objawów przewlekłej niewydolności żylnej, objawiającej się obrzękami łydek, ich pieczeniem lub świądem, żylakami oraz uczuciem ciężkości. Niekiedy lekarze zlecają go również w terapii obrzęków wywołanych zabiegami chirurgicznymi.

Dawkowanie

W zależności od postaci leku, zażywamy go doustnie lub aplikujemy miejscowo. Zalecane dawki Escevenu to jedna tabletka przyjęta trzy razy dziennie, zaraz po posiłku lub aplikacja żelu na zmienione chorobowo kończyny również trzy razy dziennie.

Możliwe skutki uboczne

Reakcje niepożądane wywołane kuracją występują sporadycznie i należą do nich: miejscowe podrażnienie, świąd oraz uczucie ciepła w kończynach.

Przeciwwskazania

Leku nie powinno się podawać pacjentom uczulonym na któryś z jego składników, cierpiącym na skazę krwotoczną, niewydolność nerek, a także kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Osoby przyjmujące równocześnie jakiekolwiek inne leki przed rozpoczęciem kuracji powinny skonsultować się z lekarzem w celu dowiedzenia się, czy nie będą miały miejsca niekorzystne interakcje.

Esceven0LekOpinie.pl2014-11-21 21:50:27Esceven to roślinny lek przeciwobrzękowy. Zawiera w swoim składzie wyciąg z nasion kasztanowca, odpowiedzialny za zwiększenie napięcia ścian naczyń krwionośnych. Zawarta w nasionach kasztanowca escyna działa przeciwzapalnie, a także zwiększa lepkość krwi oraz zapobiega rozkładowi substancji zawartych w ścianach naczyń, co bezpośrednio prowadzi do obrzęków. Lek likwiduje uczucie opuchniętych, ciężkich nóg, przyspiesza wchłanianie się krwiaków oraz zapobiega powstawaniu żylaków. Dostępny jest w żelu i tabletkach, bez recepty.
Producent:
Herbapol
Strona zawiera informacje o leku Esceven cena, pobierz Esceven ulotka, dedykowane Esceven forum, wpływ Esceven na prowadzenie pojazdów, czy Esceven jest refundowany? - czyli Esceven refundacja, a także interakcje Esceven a karmienie piersią, zalecane Esceven dawkowanie, stosowanie Esceven w ciąży, Esceven opinie o leku, tanie Esceven zamienniki, interakcje leku Esceven a alkohol.

1 opinia o Esceven

Znasz Esceven? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Esceven


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mi jakby poprawiło się, lecz być może to rzecz zależna od osoby. Niemniej spróbować jak najbardziej można. Jeśli o mnie chodzi to mogę polecić. Powodzenia.

    Autor opinii: Gościmił, dodano: 25 kwietnia 2017