Erfin

Średnia ocena:Brak ocen

Erfin to lek przeciwgrzybiczy w tabletkach. Powstał na bazie substancji o nazwie terbinafina, będącej inhibitorem epoksydazy skwalenowej, czyli enzymu występującego w błonie komórkowej grzybów. Dzięki reakcji, w którą wchodzi terbinafina oraz składniki błony komórkowej grzybni, w konsekwencji ulega ona rozpadowi i grzyb obumiera. Na polskim rynku lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Erfin powstał z myślą o pacjentach dorosłych, cierpiących na zakażenia grzybicze skóry, takie jak: grzybica stóp, grzybica owłosionej skóry głowy, grzybica tułowia, grzybica pachwin oraz zakażenia grzybicze paznokci, wywołane przez określony rodzaj dermatofitów.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania doustnego. Decyzję dotyczącą dawkowania podejmuje lekarz dermatolog i jest ona uzależniona od wieku chorego, jego stanu ogólnego oraz rodzaju schorzenia. Pamiętajmy, by ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich dotyczących dawkowania.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów, w trakcie terapii Erfinem występują objawy niepożądane kuracji, takie jak: nudności, uczucie pełności w żołądku, utrata apetytu, bóle brzucha, mięśni i stawów, bóle głowy, skórne reakcje alergiczne oraz zmiany w obrazie morfologicznym krwi.

Przeciwwskazania

Lek nie może być stosowany przez osoby nadwrażliwe na którykolwiek z jego składników. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed rozpoczęciem kuracji powinny skonsultować się z lekarzem.

Erfin0LekOpinie.pl2016-04-16 13:57:45Erfin to lek przeciwgrzybiczy w tabletkach. Powstał na bazie substancji o nazwie terbinafina, będącej inhibitorem epoksydazy skwalenowej, czyli enzymu występującego w błonie komórkowej grzybów. Dzięki reakcji, w którą wchodzi terbinafina oraz składniki błony komórkowej grzybni, w konsekwencji ulega ona rozpadowi i grzyb obumiera. Na polskim rynku lek dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Polfarmex
Substancja czynna:
terbinafina
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Erfin cena, pobierz Erfin ulotka, dedykowane Erfin forum, wpływ Erfin na prowadzenie pojazdów, czy Erfin jest refundowany? - czyli Erfin refundacja, a także interakcje Erfin a karmienie piersią, zalecane Erfin dawkowanie, stosowanie Erfin w ciąży, Erfin opinie o leku, tanie Erfin zamienniki, interakcje leku Erfin a alkohol.

1 opinia o Erfin

Znasz Erfin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Erfin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Jest OK, zdecydowanie rekomenduję.

    Autor opinii: WrA3cimir, dodano: 25 kwietnia 2017